Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.20 23:13

Nuo pareigų nušalintas su neteisėtu „Facebook“ duomenų naudojimu siejamos įmonės vadovas

15min.lt 2018.03.20 23:13

Antradienį įtariant kyšininkavimu iš pareigų atleistas Didžiosios Britanijos duomenų analizės įmonės „Cambridge Analytica“ direktorius Alexanderis Nixas, praneša CNN.  

Su JAV prezidento Donaldo Trumpo prezidentine rinkimų kampanija siejama įmonė šį žingsnį žengė anksčiau pasirodžius pranešimams apie tai, kad ji neteisėtai kaupė ir panaudojo 50 mln. „Facebook“ vartotojų duomenis.

„A.Nixas nušalinamas nuo šio momento. Ir bus nušalintas, kol vyks tyrimas“, – rašoma įmonės spaudai išplatintame pranešime, kurį cituoja CNN.

„The New York Times“ ir Didžiosios Britanijos „The Observer“ bendrai atliktas tyrimas parodė, kad „Cambridge Analytica“, pasitelkusi psichologinį portretą kuriančią programėlę, kurią parsisiuntė 270 tūkst. žmonių ir gavusi duomenis apie juos ir jų draugus, sugebėjo sukurti 50 mln. „Facebook“ naudotojų psichologinius profilius.

Didžiosios Britanijos televizijos kanalo „Channel 4“ naujienų laidos reporteriui taip pat pavyko slaptai nufilmuoti „Cambridge Analytica“ generalinį direktorių Alexanderį Nixą, kai šis sakė, jog, pasitelkęs buvusius šnipus, gali įvilioti politikus į kompromituojančią padėtį, kad šie įkliūtų gaudami kyšį arba naudodamiesi sekso darbuotojų paslaugomis.

Jis taip pat pareiškė, kad įmonė slaptai dalyvauja rinkimų kampanijose visame pasaulyje, be kita ko, veikdama per fiktyvių bendrovių tinklą arba pasitelkdama subrangovus.

Tuo tarpu „Cambridge Analytica“ atstovas spaudai naujienų laidai anksčiau pareiškė, jog įmonė „nenaudoja neteisingų medžiagų – jokiais tikslais“.

„Griežtai atmetame visus įtarimus, jog „Cambridge Analytica“ ar kurios nors su ja susijusios bendrovės kokiais nors tikslais naudoja provokacijas, kyšius arba vadinamuosius medaus spąstus“, – anksčiau sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi