Pasaulyje

2018.03.20 15:58

Kinijos prezidentas griežtai įspėjo Vakarus

Kinijos prezidentas kalboje parlamentui kaip niekada griežtai įspėjo Taivaną dėl separatizmo, o pasauliui priminė, kad Pekinas vietą pasaulyje gina kruvinais karais.

Karingas Xi Jinpingo pranešimas baigė parlamento sesiją, per kurią jo valdžia dar labiau įtvirtinta atšaukus konstitucinį apribojimą valdyti dvi kadencijas.

Per pirmuosius penkerius metus Xi Jinpingas ne tik sukaupė seniai nematytą galią vidaus politikoje, bet ir ėmė stiprinti kariuomenę bei laivyną ir sparčiai plėsti įtaką pasaulyje.

Pradėdamas antrąją kadenciją, antradienį rytą jis pareiškė, kad Taivanas sulauks istorijos bausmės, jei mėgins atsiskirti, bet pakartojo, kad siekia taikaus apsijungimo.

Jis perspėjo, kad Kinija turi valios, pasitikėjimo ir pajėgumų duoti atkirtį šalies skaldymui. Jis atmetė ir Vakarų kritiką dėl savo Naujojo šilko kelio iniciatyvos – tikino, kad hegemonijos nesiekia.

„Kinijos žmonės visada buvo nesutramdomi ir atkaklūs, mūsų dvasia yra kovoti kruvinus mūšius prieš savo priešus iki pergalingos pabaigos. Bet kokie veiksmai ir apgaulė padalyti Kiniją pasmerkti žlugti. Jiems atkirtį duos žmonių pasmerkimas ir istorijos bausmė. Kinija niekada neaukos kitų šalių interesų, kad stumtų savuosius. Kinijos raida nekelia grėsmės jokiai šaliai, niekada nemėginsime dominuoti ir nieko neužkariausime. Tik tie, kas įpratę grasinti kitiems, visus aplinkui laiko grėsme“, – teigė Kinijos prezidentas.