Pasaulyje

2018.03.19 13:55

ES itin rimtai vertina įtarimus dėl buvusio Rusijos šnipo apnuodijimo

ELTA2018.03.19 13:55

Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai pirmadienį griežtai pasmerkė Jungtinėje Karalystėje (JK) įvykdytą pasikėsinimą į buvusio Rusijos šnipo gyvybę ir teigė „itin rimtai“ vertinantys Londono įtarimus, kad už šios atakos slypi Maskva.

Briuselyje vykstančio 28 ministrų susitikimo dalyviai pareiškė „besąlygišką solidarumą“ su Didžiąja Britanija dėl atakos, per kurią Anglijos Solsberio mieste buvo mėginta nunuodyti buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją. Pasikėsinimas įvykdytas panaudojant Sovietų Sąjungoje sukurtą kovinę nervus paralyžiuojančią medžiagą „Novičiok“.

„Europos Sąjunga itin rimtai vertina JK vyriausybės įtarimą, kad labai tikėtina, jog (už ataką) atsakinga Rusijos Federacija“, – sakoma bendrame užsienio reikalų ministrų pareiškime.

„Europos Sąjunga reiškia besąlygišką solidarumą su JK ir savo paramą šaliai bei jos pastangoms siekiant, kad už šią ataką atsakingi asmenys stotų prieš teismą“, – priduriama pareiškime.

Į Didžiąją Britaniją pirmadienį turėtų atvykti tarptautiniai cheminių ginklų ekspertai, kurie padės tirti incidentą, tarp Maskvos ir Londono įplieskusį nuožmų diplomatinį ginčą.

„Europos Sąjungą šokiravo, kad pirmą kartą per daugiau kaip 70 metų Europoje puolamaisiais tikslais buvo panaudota kovinė nervus paralyžiuojanti medžiaga – būtent tokio tipo, kokį kūrė Rusija“, – teigė ministrai.

Pirmadienį vykusio susitikimo metu, per kurį Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas informavo likusių ES narių ministrus apie tyrimo eigą, nelaukta naujų sankcijų Rusijai paskelbimo.

Ketvirtadienį incidentą Solsberyje aptars Briuselyje į viršūnių susitikimą susirinkę ES šalių vadovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.