Pasaulyje

2018.03.19 12:45

Teksaso sostinėje per dar vieną sprogimą sužaloti du žmonės

BNS 2018.03.19 12:45

Du žmonės buvo sužeisti sekmadienį nugriaudėjus dar vienam sprogimui Teksaso sostinėje.

Šio mėnesio pradžioje kitose Ostino rajonuose sprogo trys pašto siuntose paslėptos bombos, tačiau policijos pareigūnai nepatvirtino, ar šįkart detonavo panašus sprogmuo.

Sekmadienį sprogimas driokstelėjo apie 20 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku Traviso apygardoje – Ostino pietvakariuose esančiame priemiesčio rajone.

Visi ankstesni sprogdinimai buvo įvykdyti gyvenamuosiuose rajonuose miesto rytinėje dalyje. Vėliausias incidentas įvyko toli nuo šios teritorijos, o tyrėjai dar nepatvirtino jo priežasties.

Vis dėlto policijos tarnybos viršininkas Brianas Manley dar kartą įspėjo gyventojus neliesti bet kokių prie namų paliktų įtartinų siuntų.

„Šiuo metu težinome vietą, kur akivaizdžiai įvyko sprogimas“, – netoli įvykio vietos paskubomis surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo B. Manley.

Jis paragino žmones, gyvenančius pusantro kilometro spinduliu aplink naujausio incidento vietą, neišeiti iš namų ir pridūrė , kad pareigūnai ją laikys aptvertą bent iki ankstyvo pirmadienio, atsižvelgiant į „tamsą ir teritorijos, kurią norime apžiūrėti, plotą.“

„Norėtume dar kartą įspėti: ne tik nelieskit bet kokių siuntų arba į siuntas panašių daiktų, bet šiuo metu net neprieikit prie jų“, – sakė B. Manley.

„Dar neturėjome galimybės apžiūrėti šio sprogimo vietos ir tiksliai nustatyti, kas atsitiko“, – pridūrė jis.

Anot policijos vadovo, pareigūnai tebemėgino „neutralizuoti“ rajone rastą įtartiną kuprinę, apie kurią pranešė kitas žmogus.

„Šiuo metu svarbu, kad visi esantys rajone neišeitų iš namų ir duotų mums laiko padirbėti“, – aiškino jis. Policijos viršininkas pridūrė, kad įvykio liudininkai turėtų paskambinti pagalbos telefonu 911 ir pranešti, ką matę.

Per vėliausią sprogimą nukentėjo du vyresni nei 20 metų gyventojai. Anot policijos pareigūnų, jie buvo paguldyti į ligoninę, tačiau jų patirti sužeidimai grėsmės gyvybei nekelia.

Per mažiau nei tris savaites Ostine nugriaudėjo jau ketvirtas sprogimas.

Kovo 2-ąją Austino šiaurės rytuose esančiame name detonavo siuntoje paslėpta bombą. Tąsyk žuvo 39 metų vyras.

Vėliau, kovo 12-ąją, piečiau esančioje vietoje detonavo dar dvi panašios bombos. Tada žuvo 17 metų paauglys, o jo motina ir dar viena 75 metų moteris buvo sužeistos.

Policija pranešė, kad visi trys sprogimai tikriausiai susiję ir įvyko sprogus siuntose paslėptoms bomboms. Jos buvo pristatytos ne kurjerio, o naktį paliktos ant slenksčio.

B. Manley iš pradžių užsiminė, kad šie incidentai gali būti kvalifikuojami kaip nusikaltimai iš neapykantos, nes visi nukentėjusieji buvo juodaodžiai arba ispanakalbiai. Vis dėlto dabar policijos viršininkas sako, kad tyrėjai neatmeta bet kurių kitų nusikaltimo motyvų.

B. Manley praėjusią savaitę ragino įtartinų siuntų gavusius gyventojus jų neliesti ir neatidaryti bei pranešti apie jas pareigūnams. Policija sulaukė šimtus skambučių, tačiau nieko pavojingo nerado.

Vėliausias sprogimas driokstelėjo praėjus dviems valandoms po to, kai pareigūnai 50 tūkst. JAV dolerių padidino atlygį už bet kokią informaciją, padėsiančią sulaikyti už tris sprogimus atsakingus nusikaltėlius. Dabar ši suma siekia 115 tūkst. JAV dolerių.

Sekmadienis buvo paskutinė muzikos festivalio „South by Southwest“ diena. Kiekvieną kovą į šį Ostino renginį atvyksta šimtai tūkstančių žmonių. Be to daugeliui rajono mokyklų baigiasi pavasario atostogos, taigi, pastarosiomis dienomis į užmiestį išvažiavusios šeimos vis labiau nerimaudamos grįžta į miestą.

Sprogimai įvyko toli nuo pagrindinių „South By Southwest“ renginių, tačiau hiphopo grupės „The Roots“ koncertas šeštadienio vakarą buvo atšauktas gavus įspėjimą apie sprogimo grėsmę. Vėliau pareigūnai sulaikė 26 metų vyrą, tačiau manoma, kad šis incidentas nebuvo susijęs su kitais sprogdinimais.