Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.18 15:20

Izraelis subombardavo „požeminį kompleksą“ Gazos Ruože

BNS 2018.03.18 15:20

Izraelio kariškiai sekmadienio naktį per antskrydį subombardavo požeminį „Hamas“ objektą Gazos Ruože ir sunaikino atskirai kastą tunelį, kuris galėjo būti naudojamas išpuoliams.

Kariškiai sekmadienį pranešė, kad pranešimų apie nukentėjusius žmones nebuvo.

Abi operacijos buvo surengtos po vieno užtaiso sprogimo netoli Gazos Ruožo sienos su Izraeliu. Tai buvo naujausias iš visos virtinės tokių incidentų.

Izraelio kariškiai sakė, kad per tunelio sunaikinimo operaciją buvo panaudota nauja jų aptikimo technologija.

„Mūsų politika yra ryžtingai veikti prieš bet kokius mums kenkiančius bandymus ir sistemingai naikinti teroristinių tunelių infrastruktūrą, ir mes tai tęsime“, – sakoma Izraelio premjero Benjamino Netanyahu pareiškime.

Naujai kasamas Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“ tunelis šio palestiniečių anklavo pietuose turėjo susijungti su vienu senesniu tuneliu, sakė kariškių atstovas Jonathanas Conricusas.

Naujasis tunelis nepasiekė Izraelio teritorijos, jis buvo priartėjęs per kelis šimtus metrų nuo sieną žyminčios tvoros netoli Kerem Šalomo perėjos, Gazos Ruožo Rafaho miesto rajone, sakė jis.

Senesnis tunelis „iš dalies“ pasiekė Izraelio teritoriją, bet 2014 metais buvo aptiktas ir atkirstas. Pasak J. Conricuso, „Hamas“ pastaruoju metu bandyta prisijungti prie senesnio tunelio dalies, kurią, „jų nuomone, dar buvo galima panaudoti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi