Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.18 00:31

Balsavimas dėl V. Putino perrinkimo prasidėjo: šalies rytuose rinkėjai jau gali balsuoti

15min.lt 2018.03.18 00:31

Šeštadienį vakare Rusijos rytuose jau prasidėjo balsavimas dėl Vladimiro Putino perrinkimo dar vienai šešerių metų kadencijai. Rusijoje, kurioje yra 11 laiko zonų, balsavimo teisę turi 109 mln. rinkėjų, skelbia CNN.

V. Putinui tai bus ketvirtoji ir (tikriausiai) paskutinė jo kadencija prezidento poste. Ketvirtoji kadencija prezidento poste V.Putiną pavers antru pagal valdymo laikotarpį Rusijos lyderiu. Už jį ilgiau Rusiją bus valdęs tik sovietinis diktatorius Josifas Stalinas. Po Sovietų Sąjungos subyrėjimo Rusija turėjo tik tris lyderius ir V. Putinas Vakarų akyse, neabejotinai, blogiausias iš jų.

Realių priešininkų šiuose rinkimuose V. Putinas neturi, todėl vienintelė reali alternatyva – nuo rinkimų nušalinto opozicijos lyderio Aleksejaus Navalano raginimas boikotuoti rinkimus.

Tuo metu Kremliui reikia ne tik to, kad V. Putinas surinktų daugiau nei 70 proc. rinkėjų balsų, bet kad ir pačių rinkėjų būtų ne mažiau nei 70 proc. balsavimo teisę turinčių rusų. Tik toks rezultatas sustiprintų buvusio KGB pareigūno, o dabar Rusijos prezidento kaip „tautos lyderio“ įvaizdį.

Todėl prie balsadėžių rusus varo darbdaviai. Atėjusiems ir balsavusiems žadami prizai – nuo naujausių išmaniųjų telefonų iki dviračių, paspirtukų, miegmaišių ir krepšinio kamuolių. Taip pat keliuose Rusijos miestų universitetuose studentai viešai skundėsi tuo, kad jiems atvirai grasinta išmetimu iš mokslo įstaigos, jei jie neis į rinkimus ir nebalsuos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi