Pasaulyje

2018.03.17 18:30

Dalis Rusijos darbdavių verčia savo darbuotojus dalyvauti rinkimuose

BNS2018.03.17 18:30

Rusijos vidurio Permės regiono gyventojai skundžiasi, kad jų darbdaviai daro spaudimą, kad jie dalyvautų sekmadienį vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose ir pateiktų įrodymų, jog atidavė savo balsus.  

Naujienų agentūra AP penktadienį susipažino su žinutėmis, kurias iš savo darbdavių gavo keli Permės regione dirbantys asmenys. Jie buvo raginami atlikti savo pilietinę pareigą ir pranešti, kur ir kada jie balsavo. Vienoje žinutėje buvo sakoma, kad ši informacija bus nusiųsta vadovybei.

Vienas Permės regiono administracijos darbuotojas sakė, kad panašias žinutes gavo regiono švietimo, sporto ir administracijos institucijų darbuotojai. Jis nenorėjo atskleisti savo tapatybės, nes būgštavo, kad viešai prabilęs apie spaudimą dalyvauti rinkimuose, jis gali sulaukti neigiamų pasekmių iš savo darbdavio.

Niekam neabejojant, kad sekmadienio rinkimai dabartiniam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui užtikrins dar vieną kadenciją Kremliuje, pagrindinis šalies pareigūnų siekis dabar yra įtikinti šalies gyventojus ateiti balsuoti rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.