Pasaulyje

2018.03.17 18:15

Stokholme tęsiasi Šiaurės Korėjos ir Švedijos derybos

BNS 2018.03.17 18:15

Šiaurės Korėjos pareigūnai šeštadienį tęsė derybas su kolegomis iš Švedijos, kalbėdamiesi apie tikėtiną JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Pchenjano lyderio Kim Jong Uno susitikimą.

Švedija diplomatinius santykius su Šiaurės Korėja palaiko nuo 1973 metų. 1975-aisiais šalis atidarė savo diplomatinę atstovybę Pchenjane, kuri buvo pirmoji Vakarų valstybės ambasada šioje izoliuotoje valstybėje.

Švedijos ambasada Pchenjane atstovauja JAV, Kanados ir Australijos diplomatiniams interesams Šiaurės Korėjoje ir vaidina svarbų vaidmenį palaikant diplomatines derybas.

Ketvirtadienį vėlai vakare ir penktadienį ryte Ri Yong Ho buvo susitikęs derybų su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallstrom. Jis taip pat buvo susitikę su Švedijos premjeru Stefanu Lofvenu.

„Šiandien (šeštadienį) susitikimai tęsiasi“, – naujienų agentūrą AFP informavo M. Wallstrom atstovas Erikas Wirkensjo.

AFP žurnalistai matė, kaip Ri Yong Ho atvyko į Švedijos užsienio reikalų ministeriją. Kaip ir ankstesnėmis dienomis, su žiniasklaida jis nebendravo.

Šiaurės Korėjos diplomatijos vadovas taip pat lankėsi Stokholmo tarptautiniame taikos tyrimų institute, kur su jo vadovu Janu Eliassonu ir kitais įtakingais pareigūnais aptarė situaciją Korėjos pusiasalyje.

Kai kurios Švedijos ir užsienio žiniasklaidos priemonės pranešė, kad Ri Yong Ho, 1985–1988 metais dirbęs Šiaurės Korėjos ambasadoje Stokholme, liks Švedijoje iki sekmadienio, kad galėtų surengti daugiau susitikimų. Švedijos pareigūnai šių pranešimų nepatvirtino.

Po ne vieną mėnesį tvyrojusios didžiulės įtampos ir žvanginimo ginklais D. Trumpas priėmė pasiūlymą surengti viršūnių susitikimą su Kim Jong Unu. Šį pasiūlymą jam perdavė Pietų Korėjos pasiuntiniai, kiek anksčiau Pchenjane susitikę su Šiaurės Korėjos lyderiu.

Tačiau kol kas konkreti susitikimo data ar vieta nepaskelbti, be to, Šiaurės Korėja iki šiol nėra patvirtinusi, kad iš tiesų pateikė tokį pasiūlymą.