Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.17 15:03

Turkų aviacija subombardavo ligoninę Sirijos Afrine

BNS 2018.03.17 15:03

Turkų aviacija penktadienį bombardavo pagrindinę ligoninę kurdų kontroliuojamame Sirijos Afrino mieste, žuvo 16 civilių, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija. Tačiau turkų kariškiai šiuos pranešimus paneigė.  

Kurdų Raudonojo Pusmėnulio judėjimas, remiantis tą ligoninę, patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad ligoninė buvo bombarduota, bet nenurodė, kiek žmonių žuvo.

Kaip pranešė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi padėtį Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), kad turkų aviacijos smūgis pataikė „tiesiai“ į tą ligoninę.

„Žuvo 16 civilių, įskaitant dvi nėščiąsias“, – sakė SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas.

Nežuvo nė vienas ligoninės darbuotojas, sakė jis AFP.

Vienas iš kurdų Raudonojo Pusmėnulio judėjimo vadovų Serwanas Bery (Servanas Beris) iš šiaurės rytinio Sirijos Kamišli miesto taip pat patvirtino šią informaciją.

„Miestas buvo bombarduojamas visą dieną, ir (oro smūgių būta) arti ligoninės, tačiau šįvakar į ją pataikė“, – teigė jis.

„Tai buvo vienintelė veikianti ligoninė Afrino mieste“, – sakė S. Bery.

Vis dėlto Turkijos kariuomenė šeštadienį ryte per „Twitter“ paskelbė iš oro nufilmuotų vaizdų ir nuotraukų, kuriose matyti, kad minėta ligoninė nenukentėjusi.

Kariškių pareiškime sakoma, kad JAV remiami kurdų Liaudies apsaugos daliniai (YPG) stengiasi kurti Turkijos kariuomenės „neigiamą įvaizdį“.

Sausio 20 dieną Turkija ir jai lojalūs Sirijos arabų sukilėliai pradėjo oro ir sausumos puolimą prieš Afrino regioną, kurį kontroliavo YPG kovotojai. Ankara laiko juos Turkijoje uždraustos ir teroristine organizacija paskelbtos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) atšaka.

Turkijos vadovaujamos pajėgos beveik visiškai apsupo Afrino miestą, iš kurio civiliai į Sirijos režimo ar YPG kontroliuojamas teritorijas dabar gali pasitraukti tik vienu keliu.

SOHR sakė, kad penktadienį iš Afrino pabėgo mažiausiai 15 tūkst. civilių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi