Pasaulyje

2018.03.17 10:29

Prasidės balsavimas Rusijos prezidento rinkimuose

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.17 10:29

Šeštadienį vakare Rusijos rytuose jau prasidės balsavimas dėl Vladimiro Putino perrinkimo dar vienai šešerių metų kadencijai. Būtent rusų aktyvumas parodys, ar V. Putinas iš tikrųjų turi tokį didelį populiarumą, kokį nurodo Kremliui palankios apklausos – daugiau kaip 70 proc.

Realių priešininkų šiuose rinkimuose V. Putinas neturi, todėl vienintelė reali alternatyva – nuo rinkimų nušalinto opozicijos lyderio Aleksejaus Navalano raginimas boikotuoti rinkimus.

„[Kovo] 19-ą dieną jūs turite išdidžiai ir su pašaipa žiūrėti į visus tuos pokalbių šou, per kuriuos bus pasakojama, kad opozicija gavo 3 proc. Jūs galėsite pasakyti: aš nebuvau to dalis, aš, kartu su daugybe žmonių, nepripažinau šios procedūros, joje nedalyvavau ir aš toliau su tavimi kovosiu, bjauri ir šlykšti valdžia, nes tavęs nepripažinau.

Nenuėjau į tą apylinkę, nepripažinau šio tavo žaidimo ir šios tavo procedūros nelaikau normaliu balsavimu. Aš tikiu rinkimais, turite sau tai pasakyti, aš reikalauju normalių rinkimų ir jų sieksiu”, – artėjant prezidento rinkimams kalbėjo Rusijos opozicijos lyderis.

Tuo metu prezidentas paragino visus balsuoti. V. Putinas vadovauja šaliai jau 19 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt