Pasaulyje

2018.03.16 19:45

Rusija iškėlė bylą dėl kėsinimosi nužudyti S. Skripalio dukrą

BNS 2018.03.16 19:45

Rusijos tyrėjai penktadienį iškėlė baudžiamąją bylą dėl „kėsinimosi nužudyti Juliją Skripal Britanijoje“; ji kartu savo tėvu tapo poveikio nervus paralyžiuojančia medžiaga auka. Iškelta taip pat dar viena byla – dėl Boriso Berezovskio bendražygio Nikolajaus Gluškovo, kurį Rusija kaltina grobstymu, mirties Londone, kur jam buvo suteiktas politinis prieglobstis.

Rusijos Tyrimų komitetas, atsiskaitantis tiesiogiai prezidentui Vladimirui Putinui, tas bylas iškėlė „dėl fakto apie tyčinį Rusijos pilietės J. Skripal nužudymą pavojingu visuomenei būdu Solsberio teritorijoje, taip pat dėl Rusijos piliečio Nikolajaus Gluškovo nužudymo Londone“, sakė šio komiteto atstovė Svetlana Petrenko.

Apie buvusio oro bendrovės „Aeroflot“ generalinio direktoriaus pavaduotojo N. Gluškovo mirtį Londone kovo 12-ąją agentūrai „Interfax“ kitą dieną pranešė jo advokatas.

Trečiadienį šaltinis iš jo aplinkos „Interfax“ sakė, kad jis mirė uždusęs. „Gluškovas mirė uždusęs, šiuo metu pagrindinė versija – savižudybė; kriminalinė versija nenagrinėjama. Paskirta ekspertizė, kuri nustatys, kaip jis užduso“, – sakė pašnekovas.

Jis paaiškino, kad N. Gluškovas ilgą laiką kentė nuo depresijos dėl teismų nulemto finansinės padėties pablogėjimo ir „jau anksčiau bandė nusižudyti“.

Šaltinis pabrėžė, kad tyrėjai N. Gluškovo mirties nesieja su Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimu.

Britų policija anksčiau taip pat sakė, kad nėra pagrindo sieti N. Gluškovo mirtį su incidentu Solsberyje.