Pasaulyje

2018.03.16 16:52

J. Stoltenbergas: nenorime naujo Šaltojo karo

ELTA 2018.03.16 16:52

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas penktadienį tvirtino, kad Aljansas nenori grįžti prie tokio masto nesutarimų su Rusija, kokie vyravo Šaltojo karo laikais. Tuo pat metu jis pareiškė paramą tvirtai Didžiosios Britanijos pozicijai dėl jos teritorijoje panaudotos nervus paralyžiuojančios medžiagos.

Pasak J. Stoltenbergo, pasikėsinimas į buvusį dvigubą Rusijos agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją atitinka „beatodairiško elgesio modelį“, į kurį kariniui Aljansui jau yra tekę reaguoti. Tačiau kartu jis pridūrė, kad privalu ir toliau tęsti politinį dialogą su Maskva.

„Nenorime naujo Šaltojo karo, nenorime naujų ginklavimosi varžybų. Rusija – mūsų kaimynė, todėl turime ir toliau siekti geresnių santykių su ja“, – BBC radijui sakė NATO vadovas.

J. Stoltenbergas pridūrė, kad pastaraisiais metais NATO sąjungininkės, reaguodamos į pasikeitusią saugumo situaciją, Rusijai įvedė ekonominių sankcijų ir dislokavo daugiau pajėgų Rytų Europoje.

Tačiau jis pabrėžė: „Izoliuoti Rusiją – ne išeitis“.

„Anksčiau ar vėliau Rusija supras, kad jai pačiai naudingiau su mumis ne konfliktuoti, o bendradarbiauti, ir mes esame pasirengę tai daryti, jei tik ji gerbs pagrindines elgesio tarptautinėje erdvėje normas ir taisykles“, – pridūrė jis.