Pasaulyje

2018.03.15 20:56

Slovakijos prezidentas patenkino premjero atsistatydinimo prašymą

BNS 2018.03.15 20:56

Slovakijos prezidentas priėmė ministro pirmininko Roberto Fico atsistatydinimą, šalyje tvyrant įtampai dėl žurnalisto, tyrusio įtariamus ryšius tarp Bratislavos vyriausybės ir mafijos, nužudymo.

Apie tai ketvirtadienį pranešė trijų partijų koalicinės vyriausybės mažesnioji partnerė „Most-Hid“, pasak kurios, R. Fico partija „Smer-SD“ siūlys kitą kandidatą į atsistatydinusio premjero vietą.

„Būdama stipriausia (koalicijos) partija „Smer-SD“ pristatys savo kandidatą į ministro pirmininko postą. Prezidentas tam pritarė“, – sakė „Most-Hid“ pirmininkas Bela Bugaras žurnalistams ketvirtadienį. 

„Bus pakeista trečdalis vyriausybės narių“, – pridūrė jis.

Vėliau ketvirtadienį prezidentas Andrejus Kiska turėtų padaryti  pareiškimą, paskelbė prezidentūra.

Slovakijos žiniasklaida praneša, kad atsistatydinusį premjerą turėtų pakeisti dabartinis vicepremjeras 42 metų Peteris Pellegrinis.

53 metų R. Fico bandė užgesinti skandalą, kurį sukėlė praeitą mėnesį įvykdytas žurnalisto Jano Kuciako ir jo sužadėtinės nužudymas jų namuose šalia Bratislavos.

Pasak policijos, „labiausiai tikėtina“, kad J. Kuciako mirtis yra susijusi su jo žurnalistiniu tyrimu ir jau po mirties jo darbdavio paskelbtu straipsniu apie Slovakijos aukščiausio rango politikų ryšius su liūdnai pagarsėjusia Italijos mafija „Ndrangheta“.

J. Kuciako nužudymas ir straipsnis 5,4 mln. gyventojų turinčioje Europos Sąjungos ir NATO narėje sukėlė pasipiktinimo vyriausybe bangą ir didžiulius protestus.

Kitą pirmadienį parlamente turėjo vykti balsavimas dėl pasitikėjimo premjero valdančiąja koalicija.

Anksčiau dėl šio skandalo jau atsistatydino vidaus reikalų ministras Robertas Kalinakas ir kultūros ministras Marekas Madaričius, siekdami išgelbėti vyriausybę nuo žlugimo.

R. Fico, kuris užsienyje garsėja savo antiimigraciniu požiūriu, vyriausybei vadovavo nuo 2012 metų.