Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.15 09:52

JAV sankcijos Rusijai galios iki Krymo sugrąžinimo Ukrainai

BNS 2018.03.15 09:52

Jungtinių Valstijų Rusijai dėl Krymo įvestos sankcijos galios iki šio pusiasalio sugrąžinimo Ukrainai, sakoma JAV valstybės departamento atstovės Sarah Sanders pareiškime, išplatintame per Krymo atplėšimo nuo Ukrainos ketvirtąsias metines.

„Patvirtiname savo įsipareigojimus pripažinti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą su pripažintomis sienomis. Krymas yra Ukrainos dalis, su Krymu susijusios sankcijos galios, kol Rusija grąžins Ukrainai pusiasalio kontrolę“, – sakoma pareiškime.

Jame pažymima, kad 2014 metais Kryme surengtas referendumas dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos buvo „sufabrikuotas ir neteisėtas“, o sprendimas dėl Krymo prijungimo prie Rusijos buvo priimtas spaudžiant „smarkiai ginkluotoms Rusijos pajėgoms“.

JAV valstybės departamentas nurodė, kad Krymo gyventojai, konkrečiai, Krymo totoriai, etniniai ukrainiečiai, taip pat pilietinės visuomenės nariai, aktyvistai, nepriklausomi žurnalistai, patiria represijas.

Komentuodama Rusijos prezidento Vladimiro Putino trečiadienio apsilankymą Kryme, S. Sanders sakė, kad jis „patvirtino neteisingas pretenzijas į Ukrainos teritoriją ir dar kartą atvirai pademonstravo, kad Rusijos vyriausybė nepaiso tarptautinės tvarkos ir negerbia kitų šalių teritorinio vientisumo“.

Tuo tarpu Rusijos ambasada Vašingtone komentuodama S. Sanders pareiškimą pažymėjo: „Valstybės departamentas negalėjo praeiti pro šį įvykį (aneksijos metines), išleido beprecedentiškai šiurkštų ir tulžingą pareiškimą. Bet, kaip sakoma, „tu pyksti, vadinasi, tu neteisus.“

„Nepagrįstuose kaltinimuose mūsų šaliai tarptautinės tvarkos žlugdymu, susijusiuose su Rusijos prezidento ... Putino apsilankymu Kryme, matome įprastą atvirą bandymą paveikti mūsų vidaus politikos situaciją prieš būsimus rinkimus. Jokie tokie dalykai Vašingtonui neišeis“, – pareiškė Rusijos ambasada.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi