Pasaulyje

2018.03.14 08:58

R. Tillersonas pareiškė „grįžtąs į privatų gyvenimą“

ELTA 2018.03.14 08:58

Iš pareigų atleistas JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas antradienį atsisveikino su savo darbuotojais visame pasaulyje. „Aš dabar grįšiu į privatų gyvenimą“, – pareiškė jis. Vienu didžiausių savo 14 mėnesių trukusios kadencijos pasiekimų R. Tillersonas įvardijo pažangą Korėjos politikoje.

Pareiškime, kurį skaitant R. Tillersoino balsas ne visad buvo tvirtas, jis pabrėžė kompromisų svarbą. „JAV lyderystė prasideda nuo diplomatijos“, – sakė jis ir pridūrė: „Nieko neįmanoma padaryti be partnerių ir sąjungininkų“. R. Tillersonas, be to, pabrėžė vertybes, kurias puoselėjo departamente, be kita ko, sąžiningą elgesį vieniems su kitais.

R. Tillersonas sakė, kad prezidentas Donaldas Trumpas „apie vidudienį“ paskambino jam iš prezidentinio lėktuvo „Air Force One“. Taip jis patvirtino, kad D. Trumpas pradžioje apie atleidimą paskelbė tviterye, tada informavo žurnalistus ir tik po to jį patį.

Savo kadencijos laimėjimais R. Tillersonas įvardijo paliaubų įgyvendinimą Sirijoje ir griežtą JAV poziciją Šiaurės Korėjos atžvilgiu – tai esą pranoko lūkesčius. Tačiau dar esą reikia daug padaryti. Pasak R. Tillersono, ir toliau reikia kalbėtis su Rusija, nes priešingu atveju šalis vis labiau izoliuosis. Be to, būtina puoselėti dialogą su Kinija.

JAV valstybės sekretorius lankėsi Afrikoje, kai iš savo štabo sužinojo apie būsimą savo atleidimą. Tai, kad valstybės sekretorius buvo atleistas antrąją jo šešių dienų viešnagės Afrikoje dieną, vertinama ir kaip Baltųjų rūmų nepagarbos žemynui ženklas. R. Tillersonas čia, be kita ko, turėjo pataisyti situaciją po D. Trampo pasisakymo apie „purvinas valstybes“.