Pasaulyje

2018.03.14 13:34

A. Merkel išrinkta Vokietijos kanclere dar vienai kadencijai

Vida Kaluza, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.03.14 13:34

Vokietijos visuotinio parlamento Bundestago deputatai trečiadienį Angelą Merkel išrinko šalies kanclere dar vienai kadencijai – tai bus jau ketvirtoji jos kadencija. Vėliau trečiadienį parlamente A. Merkel buvo ir prisaikdinta.

Už A. Merkel balsavo 364 Bundestago nariai, 315 buvo prieš, 9 susilaikė, o dar 11 biuletenių buvo sugadinti.

Dar anksčiau buvo tikimasi, kad po to, kai A. Merkel krikščionių demokratų partija pasirašė koalicijos sutartį su socialdemokratais, abiejų didžiųjų partijų parlamentarai balsuos už A. Merkel. Tiesa, už A. Merkel balsavo kiek mažiau parlamentarų, nei yra koalicijoje (399). 

Kadangi Vokietijoje kanclerę ar kanclerį renka ne visa tauta, o Bundestago parlamentarai, nėra apribojimų, kiek kartų gali būti renkamas tas pats asmuo.

Iki šiol ilgiausiai kancleriu yra išbuvęs Helmutas Kohlis – 16 metų. A. Merkel vadovauja šaliai jau tryliktus metus.

Po kanclerės rinkimų šalies prezidentas oficialiai pristatys naujus ministrus, kurie bus prisaikdinti Bundestage.

Krikščionių demokratų partija laimėjo pernai rugsėjį vykusius parlamento rinkimus, surinkusi 33 procentus balsų. Koaliciją su jais sudarantys socialdemokratai surinko 20,5 proc. balsų.

Pasveikino D. Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino A. Merkel ketvirtą kartą tapus kanclere.

Šalies vadovės teigimu, tai „neabejotinas nuoširdaus darbo Vokietijos žmonėms įvertinimas. Atsakinga Angelos Merkel lyderystė ir drąsa svarbi visai Europai, sprendžiant esminius ekonominius, saugumo iššūkius bei kuriant Bendrijos ateitį.“

Sveikindama Vokietijos kanclerę prezidentė pabrėžė, jog šiandien Lietuva ir Vokietija yra ypatingai artimos.

„Tai – ir asmeninių Vokietijos Kanclerės pastangų rezultatas. Šalies vadovės teigimu, Lietuva ypač vertina Angelos Merkel indėlį priimant istorinį sprendimą atsiųsti Vokietijos karius, kurie užtikrina mūsų šalies saugumą ir vadovauja Lietuvoje dislokuotam NATO priešakinių pajėgų daliniui“, – teigiama prezidentūros pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt