Pasaulyje

2018.03.13 15:51

D. Trumpas atleido valstybės sekretorių R. Tillersoną

JAV prezidentas Donaldas Trumpas atleido iš pareigų valstybės sekretorių Rexą Tillersoną, skelbia BBC. Pasak prezidento, Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadovas Mike`as Pompeo taps naujuoju valstybės sekretoriumi.

D. Trumpas viešai apie sprendimą pakeisti R. Tillersoną pranešė po to, kai pastarasis grįžo iš diplomatinės kelionės Afrikoje. Tiesa, kaip skelbia „Washington Post“, R. Tillersono pasitraukti iš pareigų D. Trumpas paprašė jau penktadienį. Savo ruožtu Valstybės departamentas skelbia, kad R. Tillersonas nekalbėjo su D. Trumpu apie jo sprendimą ir nežino priežasties, dėl kurios buvo atleistas, rašoma CNN svetainėje.

R. Tillersonas – buvęs naftos bendrovės „Exxon Mobil“ vadovas – valstybės sekretoriumi išbuvo tik kiek daugiau nei metus – jis juo tapo 2017-ųjų vasarį.

Į naujas pareigas paskirtas M. Pompeo išreiškė padėką JAV prezidentui.

„Esu labai dėkingas prezidentui D. Trumpui už galimybę dirbti Centrinėje žvalgybos agentūroje ir už naują galimybę tapti valstybės sekretoriumi“, – sakė M. Pompeo. – Dėl jo lyderystės Amerika dabar saugesnė ir aš nekantriai laukiu, kada galėsiu atstovauti jam ir JAV žmonėms“.

Nauja CŽA vadove skiriama Gina Haspel. Ji bus pirmoji moteris, vadovausianti šiai agentūrai.

Apie tai, kad R.Tillersonas dėl nesutarimų su D. Trampu gali palikti postą, kalbėta seniai.

D. Trumpo sprendimą pakomentavo Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala.

„Dėl dažnų nuomonės išsiskyrimų su prezidentu – neretai ir viešai, pvz., dėl Šiaurės Korėjos, – taip pat didelių Valstybės departamento biudžeto apkarpymų, jis buvo laikomas vienu mažiausiai įtakingų diplomatijos vadovų lyginant su ankstesnėmis administracijomis. Todėl atleidimo šešėlis sklandė jau kelis mėnesius“, – savo feisbuko paskyroje teigė politologas.