Pasaulyje

2018.03.13 09:37

R. Tillersonas: Maskva tikriausiai susijusi su išpuoliu prieš buvusį šnipą S. Skripalį

ELTA2018.03.13 09:37

JAV vyriausybės manymu, Rusija tikriausiai susijusi su išpuoliu prieš buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį.

JAV sutinka su Didžiąja Britanija, kad Rusija tikriausiai susijusi su mėginimu nužudyti S. Skripalį, pirmadienį pareiškė valstybės sekretorius Rexas Tillersonas. Atsakingiems asmenimis, „ir tiems, kurie įvykdė nusikaltimą, ir tiems, kurie jį užsakė“, esą turi grėsti „derami, rimti padariniai“.

JAV vyriausybė, pasak R. Tillersono, visiškai pasitiki britų tyrimu ir spėjimu, kad Rusija tikriausiai yra atsakinga už ataką, per kurią buvo panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga. Abi sąjungininkės esą ir toliau glaudžiai derins savo reakcijas.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May prieš tai pranešė, kad išpuolis įvykdytas panaudojus nervus paralyžiuojančia medžiaga, kuri sukurta Rusijoje. Naudoti nuodai, priklausantys „Nivičok“ grupei, esą yra karinės kokybės. Anot Th. May, oficialios Rusijos tarnybos arba tiesiogiai užsakė išpuolį, arba bent jau sudarė galimybes jį įvykdyti.

Th. May pateikė Rusijai ultimatumą iki antradienio vakaro pasiaiškinti. Priešingu atveju šaliai grės sankcijos. Maskva kaltinimus neigia.

66 metų rusas S. Skripalis ir 33-ejų jo duktė Julija kovo 4-ąją buvo rasti ant suolelio be sąmonės Solsberio mieste į pietvakarius nuo Londono. Jų būklė išlieka kritiška, tačiau yra stabili.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.