Pasaulyje

2018.03.12 16:22

B. Obama prieš porą metų atsisakė viešinti V. Putinui nepalankią informaciją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.12 16:22

Vladimiro Putino dukterų sąskaitos Latvijoje galėjo būti paviešintos kaip JAV įspėjimas Rusijai, bet Baracko Obamos komanda nurodė to nedaryti, rašoma naujoje buvusio JAV prezidento knygoje. 

Antradienį pasirodysiančioje dviejų Vašingtono žurnalistų knygoje „Rusijos ruletė“ patyrusi buvusios administracijos diplomatė Victoria Nuland, kuravusi rytų Europą, cituojama norėjusi duoti tokį atkirtį Kremliui, kokį jis suprastų.

2016 metų vasarą, po to, kai paaiškėjo Rusijos kibernetinių įsilaužimų mastas, pradėtas rengti atkirtis – planai laužtis į Rusijos agentūrų tinklus ir platinti Kremliui nepalankią informaciją apie V. Putino lėšas, jo aplinkos narių meilužes, korupciją ir slaptas V. Putino dukterų sąskaitas Latvijoje.

Bet B. Obamos nacionalinio saugumo patarėja diplomatus sustabdė. B. Obama esą bijojo, kad bus įvarytas į kampą: turės eskaluoti konfliktą ir pats paskatins abejones dėl rinkimų teisėtumo. Ilgai delsęs, likus dviem mėnesiams iki balsavimo, B. Obama apsiribojo aštriu asmeniniu perspėjimu V. Putinui liautis, bet Kremlius perspėjimo neišsigando.