Pasaulyje

2018.03.12 15:59

Katmandu sudužus Bangladešo laineriui žuvo mažiausiai 40 žmonių

BNS, DELFI.lt2018.03.12 15:59

Nepalo sostinėje Katmandu pirmadienį sudužus Bangladešo oro bendrovės „US-Bangla Airlines“ keleiviniam laineriui žuvo mažiausiai 40 žmonių, dar 23 buvo sužeisti, pranešė vienas pareigūnas.

Iš Dakos į Katmandu atskridusiame ir futbolo aikštėje šalia tarptautinio oro uosto sudužusiame lėktuve buvo iš viso 67 keleiviai ir keturi įgulos nariai.

Tai didžiausia orlaivio kastastrofa šalyje per daugelį metų.

Gelbėtojams teko pjaustyti sulamdytas ir apdegusias lėktuvo korpuso liekanas, kad galėtų iš jų ištraukti žmones.

„31 žmogus žuvo įvykio vietoje, dar devyni – dviejose Katmandu ligoninėse“, – naujienų agentūra AFP sakė policijos atstovas Manojas Neupane. Jis pridūrė, kad dar 23 žmonės buvo sužeisti.

Nelaimės priežastis kol kas nežinoma, tačiau oro uosto pareigūnų paskelbtame pranešime sakoma, kad krisdamas lėktuvas „buvo nevaldomas“.

Pasak įvykio liudininkų, lėktuvas nukrito per antrą bandymą nutūpti. 

Tuo metu Nepalo kariuomenės atstovas Gokulas Bhandaree sakė, kad septyni gelbėtojų išgelbėti sužeistieji vėliau nuo patirtų sužeidimų mirė ligoninėje. 

Virš futbolo aikštelės, esančios į rytus nuo vienintelio Nepalo tarptautinio oro uosto tako, buvo matyti į dangų kylantys juodų dūmų kamuoliai. 

Oro linijų atstovas Kamrulas Islamas naujienų agentūrą AFP informavo, kad lėktuvu skrido 33 nepaliečiai, 32 keleiviai iš Bangladešo ir po vieną kiną bei Maldyvų pilietį. 

Nukrito Kanadoje pagamintas turbopropelerinis lėktuvas „Bombardier Dash 8 Q400“, informavo Bangladešo civilinės aviacijos ministerijos atstovas Mahbuburas Rahmanas. Kiti šaltiniai nurodė, kad lėktuvas buvo pagamintas prieš 17 metų.

„Lėktuve galėjo atsirasti techninių problemų. Tačiau tiksliau tai galima bus pasakyti tik po tyrimo“, – sakė M. Rahmanas naujienų agentūrai AFP.

Katmandu oro uostas po incidento buvo trumpam uždarytas, o jame turėję leistis lėktuvai buvo nukreipti kitur.

Oro bendrovė „US-Bangla Airlines“ yra privatus vežėjas, dirbantis nuo 2014 metų liepos mėnesio. Bendrovės moto yra „skirskite greitai, skriskite saugiai“, skelbiama jos interneto svetainėje.

Dakoje įsikūrusios oro linijos 2016 metų gegužę organizavo savo pirmą tarptautinį skrydį į Katmandu, o vėliau gerokai išplėtė skrydžių tinklą ir vykdo skrydžius į Pietų Aziją, Artimuosius Rytus ir Pietryčių Aziją.

2015 metais vienas šios bendrovės lėktuvas tūpdamas nuriedėjo nuo tako Bangladešo šiaurės vakarinėje dalyje esančiame Saidpure. Pranešimų apie sužeistus keleivius nebuvo.

Nepale pastaraisiais metais įvyko virtinė lėktuvų katastrofų, skaudžiai smogusių šalies turizmo pramonei. Dažniausiai panašios nelaimės įvyksta dėl netinkamos orlaivių priežiūros, nepatyrusių pilotų bei prastos saugumo kontrolės.

2016 metų pradžioje Nepale turbopropeleriniam lėktuvui „Twin Otter“ įsirėžus į kalno šlaitą, žuvo visi 23 juo skridę žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.