Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.11 18:10

J. Mattisas: nauja Rusijos ginkluotė nekeičia JAV strategijos

BNS 2018.03.11 18:10

Naujos kartos aukštos technologijos ginklai, kuriais neseniai pasigyrė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, nekeičia Amerikos strategijos, sekmadienį pareiškė Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Jimas Mattisas.

V. Putinas kovo 1 d. parodė vaizdo įrašo ir apibūdino kelis naujus ginklus, kuriuos kuria Rusija, įskaitant ir hipergarsinę raketą, kuri daug kartų viršija garsą ir yra skirta įveikti priešraketines gynybos sistemas, gebėdama pakeisi trajektoriją skrydžio metu.

Kalbėdamas su žurnalistais vizito Omane metu J. Mattisas sakė, kad niekas, ką parodė V. Putinas, nieko nekeičia Pentagono perspektyvoje.

„Peržiūrėjau vaizdo įrašus to, ką V. Putinas parodė, ... nemačiau jokio Rusijos karinės galios pokyčio, ir kiekviena tų sistemų, apie kurias jis kalba, yra daugybę metų nutolusi nuo realaus panaudojimo, todėl nematau nieko, kas pakeistų karinę pusiausvyrą“, – sakė JAV gynybos sekretorius.

„Jos neskatina jokio mūsų poreikio keisti mūsų atgrasymo poziciją“, – sakė J. Matissas.

Tarp ginklų, kuriais gyrėsi V. Putinas, buvo minima ir robotizuota torpeda, kuri esą galėtų smūgio Amerikos uostui. Tačiau J. Mattisas sakė, kad tokia torpeda nieko nekeičia, kad Rusija jau dabar turimomis torpedomis gali smogti Amerikos uostams.

„Tai nieko nekeičia, išskyrus tai, kiek pinigų jie nori išleisti kažkam, kas visai nekeičia strateginės pusiausvyros“, – sakė jis.

Tobulas ginklas

Rusija sekmadienį pranešė sėkmingai išbandžiusi hipergarsinę raketą, kurią šalies prezidentas Vladimiras Putinas pavadino „tobulu ginklu“. Anksčiau šį mėnesį jis pristatė seriją naujos kartos ginklų.

Reuters/Scanpix nuotr.

Itin didelio tikslumo raketa „Kinžal“ (Durklas) buvo paleista iš „MiG-31“ viršgarsinio perėmimo naikintuvo, kuris pakilo iš aerodromo Rusijos pietvakariuose esančioje Pietų karinėje apygardoje, pranešė šalies Gynybos ministerija.

„Paleidimas įvyko pagal planą, hipergarsinė raketa smogė taikiniui“, – pranešė ministerija. Jos išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip du pilotai rengiasi skrydžiui ir bėga link lėktuvo su po juo kabančia didele raketa. Vėliau įraše rodoma, kaip skambant patriotinei muzikai raketa paleidžiama ir sklendžia tamsiu dangumi, palikdama ugnies uodegą.

„Kinžal“ raketa yra vienas iš naujųjų ginklų, apie kuriuos V. Putinas pranešė per anksčiau šį mėnesį sakytą metinę kalbą. Anot V. Putino, raketa garso greitį viršija 10 kartų ir gali įveikti oro gynybos sistemas. Raketa gruodžio 1 d. buvo dislokuota pietiniame kariniame rajone.

Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad atlikta darbų modernizuoti „unikalų“ „MiG-31“ viršgarsinį naikintuvą, kad šis galėtų nešti raketą.

Anot Rusijos gynybos ministerijos, nuo metų pradžios buvo atlikta daugiau nei 250 skrydžių tobulinant raketų sistemą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi