Pasaulyje

2018.03.11 14:30

E. Macronas žada 700 mln. eurų naujiems saulės energijos projektams

BNS 2018.03.11 14:30

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį pažadėjo šimtus milijonų eurų salės energijos projektams besivystančiose šalyse. Tokį pažadą jis davė pasaulio lyderių susirinkime Indijoje, kur kalbėta apie būtinybę skatinti investicijas į atsinaujinančią energetiką.

E. Macronas, gruodį perspėjęs, kad pasaulinis judėjimas link atsinaujinančios energetikos yra per lėtas, pažadėjo, kad Prancūzija iki 2022 metais per paskolas ir dotacijas skirs papildomų 700 mln. eurų (861,5 mln. JAV dolerių) atsinaujinančios energijos projektams besivystančiose šalyse.

Prancūzija jau yra įsipareigojo tokiems projektams skirti 300 mln. eurų, kai 2015 metais kartu su Indija inicijavo pasaulinį aljansą padėti vargingoms, bet saulėtoms šalims.

„Turime pašalinti visas kliūtis ir didinti investicijas“, – per sekmadienį Delyje surengtą oficialų Tarptautinio saulės energijos aljanso veiklos pradžiai skirtą renginį sakė Prancūzijos prezidentas.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi, įsipareigojęs sumažinti Indijos išmetamą anglies dvideginio kiekį investuojant į atsinaujinančios energijos šaltinius, sakė, kad labai svarbu užtikrinti, kad šalys nebūtų išstumtos dėl per didelių kainų.

„Turime užtikrinti, kad geresnė ir pigesnė saulės energijos technologija yra prieinama visiems, – per investuotojų ir maždaug dvidešimties daugiausia Afrikos šalių lyderių susitikimą sakė Indijos premjeras. – Turėsime padidinti saulės energijos dalį mūsų energijos šaltinių krepšelyje.“

Indijoje, kuri pagal taršos apimtis esanti trečioje vietoje pasaulyje, saulės energijos sektoriuje fiksuojamas įspūdingas augimas. Šalis artėja prie to, kad taptų viena didžiausių švarios energijos rinkų pasaulyje.

Paryžiaus klimato kaito viršūnių susitikime 2015 metais šalis įsipareigojo užtikrinti, kad iki 2030 metų mažiausiai 40 proc. energijos gaus iš atsinaujinančių šaltinių, daugiausia saulės energijos.

E. Macronas ir N. Modi tikisi, kad jų inicijuotas aljansas iki 2030 metų į saulės energijos projektus investuos 1 trln. JAV dolerių.