Pasaulyje

2013.06.28 12:34

Dėl informacijos nutekinimo pradėtas tyrimas prieš JAV generolą

ELTA2013.06.28 12:34

Dėl informacijos apie slaptą kibernetinę ataką Irane nutekinimo JAV pradėtas tyrimas prieš į pensiją išėjusį aukšto rango generolą, skelbia BBC.

Dėl informacijos apie slaptą kibernetinę ataką Irane nutekinimo JAV pradėtas tyrimas prieš į pensiją išėjusį aukšto rango generolą, skelbia BBC.

JAV žiniasklaida skelbia, kad Teisingumo departamentas laišku informavo į pensiją išėjusį generolą Jamesą Cartwrightą, kad prieš jį pradėtas tyrimas. J. Cartwrightas 2007–2011 metais buvo JAV Generalinio štabo vicepirmininkas. Tyrimas pradėtas dėl kompiuterių viruso „Stuxnet“, kuris 2010 metais laikinai sustabdė Irano branduolinių objektų veiklą.

Laikraštis „The New York Times“ pernai detaliai aprašė virusą ir kaip jis laikinai sustabdė beveik tūkstančio urano sodrinimo centrifugų darbą. Laikraštis skelbė, kad ataka buvo surengta pagal kibernetinę operaciją, pavadinimu „Olimpinės žaidynės“, kuri buvo pradėta, kai JAV prezidentu buvo George`as W. Bushas, ir įsibėgėjo šalies vadovo postą perėmus Barackui Obamai.

Informacijai pasirodžius viešumoje, JAV pradėjo tirti, kas galėjo ją nutekinti. Žiniasklaida praneša, kad Teisingumo departamento laiške 63-ejų J. Cartwrightui rašoma, kad jis yra taikinys jų tyrime.

Taikiniu vadinamas įtariamasis baudžiamojoje byloje, kuriam oficialūs kaltinimai dar nepateikti, bet ketinama tai padaryti. Nei generolo advokatai, nei Teisingumo departamento pareigūnai pranešimų nekomentavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.