Pasaulyje

2018.03.10 16:00

D. Trumpas pirmą kartą lankysis Lotynų Amerikoje

ELTA2018.03.10 16:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas balandį vyks į Lotynų Ameriką su savo pirmuoju vizitu. Jis lankysis Peru ir Kolumbijoje. Peru balandžio 13-14 dienomis JAV vadovas dalyvaus aukščiausio lygio Amerikos žemynų šalių susitikime. Iš Limos jis vyks į Kolumbiją, AFP agentūrai pranešė Baltieji rūmai.

Šis pranešimas padėjo tašką spekuliacijoms, esą prezidentas apskritai nedalyvaus šiame viršūnių susitikime. Jis – pirmasis prezidentas nuo Billo Clintono laikų, kuris per pirmuosius prezidentavimo metus nesilankė Lotynų Amerikoje.

Dar šią savaitę Baltieji rūmai atsisakė skelbti, ar D. Trumpas dalyvaus minėtame susitikime.

D. Trumpą, manoma, Peru ir Kolumbijoje pasitiks gausūs protestai, nes šiame regione jis jau seniai prieštaringai vertinamas.

Savo rinkimų kampanijos metu jis kaltino meksikiečius siunčiant „prievartautojus“ į JAV. D. Trumpas pareiškė, kad Kolumbijos veiksmai sustabdyti kokaino gabenimą į Jungtines Valstijas yra nepakankami, be to, pažadėjo pastatyti sieną JAV pasienyje su Meksika ir pagrasino nutraukti prekybinį susitarimą su Meksika bei Kanada.

Maža to, Argentinai ir Brazilijai kelia didelį susirūpinimą nepakeliamų tarifų plieno eksportui perspektyva po to, kai D. Trumpas paskelbė savo prieštaringą sprendimą dėl importo muitų plienui ir eksportui.

Penktadienį D. Trumpas kalbėjosi telefonu su Argentinos prezidentu Mauricio'umi Macri'iu. Argentinos prezidento administracijos teigimu, prezidentas paragino D. Trumpą atleisti Argentiną nuo tarifų.

Pirmasis Amerikos žemynų šalių viršūnių susitikimas vyko Majamyje 1994 metais, ir nuo tada jis tapęs forumu Jungtinėms Valstijoms daryti įtaką įvykiams regione.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.