Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.10 15:15

S. Skripalio dukros draugė: žmonės bijo kalbėti apie S. Skripalį ir jo dukrą

ELTA 2018.03.10 15:15

Londono policija toliau atlieka tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti buvusį dvigubą agentą rusą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją, informuoja BBC.

S. Skripalis ir jo duktė savaitgalį su mįslingais apsinuodijimo simptomais buvo rasti Solsberyje. Nuo tada jie ligoninėje kovoja dėl gyvybės.

Kovo 7 d. britų antiteroristinio dalinio vadas Markas Rowley pranešė, kad jie buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga. 

S. Skripalio dukters Julijos vaikystės draugė Irina Petrova BBC tarnybai sakė prisimenanti Skripalius kaip „idealią šeimą“. Tačiau jai atrodo, kad žmonės greičiausiai bijo kalbėti viešai apie tėvą ir dukrą. „Aš pradedu bijoti, – prisipažino ji. – Niekas nenori kalbėti – netgi jos giminės“.

33-ejų metų J. Skripal ir jos 66-erių metų tėvas gydomi ligoninėje, praėjus beveik savaitei po to, kai buvo rasti be sąmonės ant suolo šalia „The Maltings“ prekybos centro.

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd pirmininkaus vyriausybės nepaprastųjų situacijų saugumo komiteto „Cobra“ posėdyje, kuriame bus aptariamas toliau atliekamas pasikėsinimo nužudyti S. Skripalį ir jo dukrą tyrimas.

Britų saugumo ministras Benas Wallace'as pareiškė, kad tai „labai rimtas incidentas su siaubingais padariniais“ ir kad vyriausybė pasiruošusi „deramai reaguoti“. 

I. Petrova, kuri pažįsta J. Skripal iš mokyklos laikų, sakė, kad Julijos giminės „nenori kalbėtis“, ir pridūrė: „Tiesą sakant, nedaug jų ir liko“.

J. Skripal motina, dėdė ir vyresnysis brolis – visi mirę pastaraisiais metais.

S. Skripalis 2004 metų gruodį buvo suimtas Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) ir vėliau nuteistas už šnipinėjimą Britanijai. 2010 metais jis buvo paleistas per Rusijos apsikeitimą šnipais su JAV ir įsikūrė Jungtinėje Karalystėje, suteikusioje jam prieglobstį.

Kaip pasakoja J. Skripal draugai, Julija, kuri atvažiavo aplankyti savo tėvo iš Maskvos, dirba tarptautinėse bendrovėse, įskaitant „Nike“ ir „PepsiCo“. 2010 metais, kai S. Skripalis buvo paleistas, ji persikėlė į Jungtinę Karalystę gyventi su savo tėvu, bet po penkerių metų vėl grįžo į Maskvą, nes ten gyvena jos ilgametis draugas.

Jai patiko gyventi Jungtinėje Karalystėje, ji čia išlaikė egzaminą vairuotojo pažymėjimui gauti ir ketino prašyti pilietybės suteikimo, bet vėliau persigalvojo, pasakojo I. Petrova.

„Jai čia viskas patiko, – pasakojo Irina. – Jie čia gyveno gražioje vietoje, gražiuose namuose“.

J. Skripal santykiai su tėvu buvo „puikūs“, pasakojo draugė, ir mokykloje ji buvusi „tobula mokinė“, besimokanti geriausiais pažymiais.

Irina sakė, kad Julija retai pasakojo apie savo problemas, bet „visada šypsojosi – taip, kaip ir jos motina“.

Julijos brolis 43 metų Aleksandras Skripalis mirė pernai liepą Sankt Peterburge nuo kepenų veiklos sutrikimo, o motina mirė nuo vėžio 2012 metais.

Kaip pranešama, S. Skripalio ir jo dukros Julijos būklė tebėra kritinė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi