Pasaulyje

2018.03.10 09:50

D. Trumpas: JAV sutinka derėtis su Australija dėl muitų plienui bei aliuminiui

ELTA 2018.03.10 09:50

JAV pradėjo derybas su Australija dėl galimybės atleisti šalį nuo muitų plienui ir aliuminiui, penktadienį pranešė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

„Kalbėjau telefonu su Australijos premjeru Malcolmu Turnbullu. Jis pasiryžęs išsaugoti su JAV teisingus ir abiem pusėms naudingus karinius bei prekybinius santykius. Rengiame dvišalį susitarimą, kuris leistų mums atleisti šalį nuo muitų plienui bei aliuminiui, kuriuos į JAV importuoja mūsų sąjungininkė Australija“, – tviteryje rašė Baltųjų rūmų vadovas.

JAV prezidentas D. Trumpas ketvirtadienį pasirašė įsaką dėl naujų muitų plienui ir aliuminiui, nors jie bus taikomi ne visoms šalims. Dar kovo 1 d. D. Trumpas paskelbė apie ketinimus įvesti importo muitų tarifus plienui ir aliuminiui, aiškindamas, kad juos būtina taikyti, nes Jungtinės Valstijos kenčiančios nuo „nesąžiningos prekybos“, o muitų įvedimas duotų postūmį pramonės plėtrai. 

D. Trumpo sprendimas įvesti importo muitų tarifus plienui ir aliuminiui sulaukė griežtos reakcijos iš ES, Kinijos ir kitų metalų gamintojų.

Įstatymas dėl muitų įvedimo įsigalios per 15 dienų. Plieno importui įvedamas 25 proc. muitas, aliuminio importui - 10 proc. muitas. Tačiau D. Trumpas neatmetė galimybės, kad kai kurioms šalims bus numatytos išimtys - tarp jų Kanada, Meksika ir Australija.