Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.09 17:11

R. Tillersonas: Šiaurės Korėjos derybų pasiūlymas Amerikai buvo staigmena

BNS 2018.03.09 17:11

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas penktadienį pareiškė, kad Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno nusiteikimas surengti derybas su Jungtinėmis Valstijomis dėl branduolinės priešpriešos Korėjos pusiasalyje Vašingtonui buvo netikėtas.

„Jo pozicija pasikeitė išties dramatiškai“, – R. Tillersonas sakė Džibutyje, kur atvyko tęsdamas kelionę po penkias Afrikos valstybes.

„Kalbant visiškai atvirai, mums tai buvo šiokia tokia staigmena – ir kad jis buvo labai nusiteikęs žengti į priekį per pokalbius su delegacija iš Pietų Korėjos“, – pridūrė diplomatijos vadovas.

Keliomis valandomis anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė sutinkąs surengti istorinį susitikimą su Kim Jong Unu. Tiesioginių derybų tarp Amerikos ir Šiaurės Korėjos lyderių dar niekada nėra buvę.

Prognozuojama, kad toks susitikimas galėtų būti surengtas jau gegužės pabaigoje.

Žinia apie galimą viršūnių susitikimą, anot Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino (Mun Džejino), buvo „tarsi stebuklas“. Tai naujausias žingsnis sparčiai šylant atmosferai po itin padidėjusios įtampos laikotarpio Korėjos pusiasalyje, temdyto aštrios retorikos tarp Vašingtono ir Pchenjano.

Kelios valandos prieš paskelbiant šią žinią R. Tillersonas sakė, kad Jungtinės Valstijos dar yra „labai toli“ nuo tiesioginio dialogo su Šiaurės Korėja.

„Kalbant apie tiesiogines derybas... esame labai toli nuo derybų. Mums tiesiog reikia labai atvirai ir realistiškai vertinti padėtį“, – R. Tillersonas ketvirtadienį sakė Etiopijos sostinėje Adis Abeboje.

Tačiau dabar pirmasis žingsni būtų „derybos dėl derybų“, kad būtų galima nuspręsti, ar „yra tinkamos sąlygos net pradėti galvoti apie derybas“, pabrėžė R. Tillersonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi