Pasaulyje

2018.03.09 10:24

Beveik pusė serbų nieko nežino apie žudynes Srebrenicoje

ELTA 2018.03.09 10:24

Keturi iš dešimties Serbijos piliečių nieko nežino apie karinius nusikaltimus, kuriuos padarė serbų lyderiai per karą buvusioje Jugoslavijoje praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pirmojoje pusėje, praneša BBC.

Belgrado agentūros „Demostat“ surengtos apklausos duomenimis, 40 procentų šalies piliečių (83 procentai apklaustųjų – etniniai serbai) pareiškė, kad nieko nežino, pavyzdžiui, apie skerdynes Srebrenicoje, kur Bosnijos serbai 1995 metų liepą nužudė 8 tūkstančius musulmonų.

Kiti 60 procentų apklaustųjų yra girdėję apie karinius nusikaltimus, bet 12 procentų jų mano, kad pagrindinės žiaurumų aukos buvo serbai.

Atsakydami į klausimą apie Tarptautinio tribunolo buvusiai Jugoslavijai vaidmenį, maždaug du trečdaliai respondentų pareiškė, kad teismo požiūris į serbus yra šališkas ir kad serbai per karą Jugoslavijoje nukentėjo labiau negu kitos tautos.

Be to, 70 procentų apklaustųjų negalėjo įvardyti miesto, kuris per konfliktą beveik ketverius metus buvo apsiaustas ir apšaudomas.

Šis miestas – Bosnijos ir Hercegovinos sostinė Sarajevas. Per pusketvirtų apgulties metų mieste žuvo daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių.