Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.09 09:51

Planuojamas pirmas istorijoje JAV ir Š. Korėjos vadovų susitikimas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sutinka susitikti su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Planuojama, kad tai galėtų įvykti dar iki gegužės mėnesio, tačiau kur – neaišku. 

Pirmieji apie planuojamą  susitikimą pranešė Vašingtone apsilankę Pietų Korėjos pasiuntiniai. Jie D. Trumpą supažindino su neseniai Pchenjane vykusių derybų rezultatais.

Kim Jong Unas jam siūlo ne tik susitikti, bet ir žada derėtis dėl branduolinio arsenalo, o kol vyks derybos – susilaikyti nuo provokacijų. Kur galėtų įvykti susitikimas – neaišku, tačiau tai būtų pirmas kartas istorijoje, kai pareigas einantis Amerikos prezidentas akis į akį susitinka su Šiaurės Korėjos vadovu. 

Baltieji rūmai paaiškino sprendimo susitikti priežastis

Kim Jong Unas – vienintelis žmogus, priimantis sprendimus Šiaurės Korėjoje, kaip tik todėl prezidentas Donaldas Trumpas sutiko su juo susitikti. Tai žurnalistams pareiškė JAV administracijos atstovas, praneša „Interfax“.

„Kim Jong Unas yra žmogus, galintis priimti sprendimus jų autoritarinėje, akivaizdžiai autoritarinėje, arba totalitarinėje sistemoje. Todėl buvo svarbu priimti pasiūlymą susitikti su vieninteliu žmogumi, galinčiu nuspręsti“, – sakė šaltinis, prašęs neskelbti jo pavardės.

JAV administracijos atstovas pridūrė, kad „prezidentas D. Trumpas turi žmogaus, mokančio sudaryti sandorius, reputaciją“.

Jis taip pat pranešė, jog D. Trumpas, priėmęs pasiūlymą susitikti su Kim Jong-unu, telefonu kalbėjosi su Japonijos ministru pirmininku Shinzu Abe.

Japonijos žiniasklaida pažymi, jog šalies premjeras pareiškė: „Mes sveikiname su Šiaurės Korėja susijusios situacijos pokyčius“. Kartu jis pabrėžė, kad Pchenjanui ir ateityje turi būti daromas maksimalus spaudimas.  

D. Trumpas „Twitteryje“ tokią galimybę vadina proveržiu, o apžvalgininkai svarsto, kas lėmė tokį staigų pokytį santykiuose, kuriuos pastaraisiais mėnesiais žymėjo abipusiai grasinimai.

Neatmetama, kad savo padarė Pchenjanui taikomos sankcijos. Visgi dalis analitikų atsargiai vertinta režimo pažadus: esą neaišku, kiek juose nuoširdumo, o kiek propagandos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi