Pasaulyje

2018.03.08 16:05

JK žada patraukti atsakomybėn kaltuosius už buvusio rusų šnipo apnuodijimą

BNS 2018.03.08 16:05

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd ketvirtadienį pareiškė, kad jos šalis padarys „viską, ką gali“, kad patrauktų atsakomybėn kaltuosius už nuodingos medžiagos panaudojimą prieš buvusį Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininką Sergejų Skripalį, ir veiks „neabejodama“, kai tik paaiškės su šiuo išpuoliu susiję faktai.

„Esame įsipareigoję padaryti viską, ką galime, kad patrauktume atsakomybėn kaltininkus, kad ir kas ir kur jie bebūtų“, – sakė ji įstatymų leidėjams. Pasak A. Rudd, tai buvo „begėdiškas ir neapgalvotas aktas“.

„Tyrimas vyksta neatidėliojant, ir ši vyriausybė veiks neabejodama, kai tik faktai taps aiškesni, – sakė ji. – Reaguosime tvirtai ir tinkamai, kai tik išsiaiškinsime, kas buvo atsakingas.“

Bendruomenių rūmuose A. Rudd sakė, kad S. Skripalis ir jo dukters Julija tebėra „be sąmonės ir yra kritinės, bet stabilios būklės“. Jiedu sekmadienį buvo rasti susmukę ant suolelio prie vieno prekybos centro Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste.

Policininko, kuris pirmas atvyko į įvykio vietą ir mėgino padėti rusams, būklė „tebėra sunki, bet stabili; jis yra sąmoningas, kalba ir reaguoja“.

Vėlyvą trečiadienį policija patvirtino, kad S. Skripalis ir jo dukra buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga. Pasak A. Rudd, tas pareigūnas irgi nukentėjo nuo tos pačios medžiagos.

Ji atsisakė spėlioti, kokia tai galėjo būti medžiaga ar kas buvo atsakingas už tą išpuolį, kol vyksta policijos tyrimas.

„Nervus paralyžiuojančios medžiagos panaudojimas JK teritorijoje yra begėdiškas ir neapgalvotas aktas“, – sakė britų vidaus reikalų sekretorė.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Tai buvo žiauriausiu ir viešu būdu (įgyvendintas) pasikėsinimas nužudyti. Žmonės yra teisūs norėdami sužinoti, ką laikyti atsakingą už tai“, – sakė ji.

Kaip pranešta, Didžiosios Britanijos detektyvai ketvirtadienį toliau aiškinasi, kas apnuodijo buvusį dvigubą agentą rusą ir jo dukrą Juliją nervus paralyžiuojančia medžiaga.