Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.09 10:12

Didžiosios Britanijos pareigūnai turi planą, kaip reaguoti į mėginimą nunuodyti S. Skripalį

BNS 2018.03.09 10:12

Didžiosios Britanijos pareigūnai turi planą, kaip atitinkamai reaguoti į nuodingųjų medžiagų panaudojimą prieš buvusį Rusijos GRU pulkininką Sergejų Skripalį, kuris kartu su dukterimi nukentėjo kovo 5 d. Tai ketvirtadienį žurnalistams pareiškė Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministrė Amber Rudd, praneša „Interfax“.

Pasak jos, šis planas gali būti pradėtas realizuoti po to, kai paaiškės visi faktai.

Ministrė informavo, kad kartu su rusais nukentėjęs policininkas vis dar yra sunkios būklės, bet jau gali bendrauti.

Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos toliau ieško asmenų, mėginusių nunuodyti S. Skripalį ir jo dukterį.

Sekmadienį Viltšyro grafystės Solsberio mieste prie vieno iš prekybos centrų buvo rasti du žmonės, nukentėję nuo nežinomos medžiagos. Vėliau žiniasklaida juos įvardijo – tai buvo buvęs GRU pulkininkas S. Skripalis ir jo duktė Julija. Nukentėjusieji buvo nugabenti į ligoninę. Taip pat nukentėjo policininkas, pirmas atvykęs į incidento vietą.

S. Skripalis 2004 metais Rusijoje buvo suimtas ir apkaltintas šnipinėjimu Didžiosios Britanijos naudai. 2006 metais jis buvo nuteistas 13 metų kalėti. 2010 metais Rusijai ir JAV apsikeitus šnipais, S. Skripalis gavo prieglobstį Didžiojoje Britanijoje.

Pasak Didžiosios Britanijos ekspertų, prieš buvusį Rusijos GRU pulkininką buvo panaudotos nervus paralyžiuojančios dujos.

Žiniasklaida, remdamasi šaltiniais policijoje, pažymi, kad S. Skripalio būklė yra geresnė negu jo dukters, esama vilčių, kad jis pasveiks

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi