Pasaulyje

2018.03.08 16:30

Vokietijos diplomatijos vadovas S. Gabrielis nedirbs naujoje vyriausybėje

BNS2018.03.08 16:30

Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis ketvirtadienį paskelbė nedirbsiantis naujoje koalicinėje kanclerės Angelos Merkel vyriausybėje.

S. Gabrielis savo „Twitter“ žinutėje rašo, kad apie šį sprendimą jį informavo Socialdemokratų partijos (SPD) lyderiai ir kad jis esąs labai dėkingas turėjęs galimybę daug metų dirbti savo šaliai ir partijai aukšto rango postuose.

Sprendimas nebeįtraukti S. Gabrielio į naująją vyriausybę buvo priimtas po kelias savaites trukusio neramaus laikotarpio Socialdemokratų partijoje, jai sudarius preliminarų susitarimą dėl koalicijos su A. Merkel konservatoriais.

SPD apėmė vidaus rietenos – taip pat su tuomečiu partijos lyderiu Martinu Schulzu, siekusiu užsienio reikalų ministro posto. Vėliau M. Schulzas šių ambicijų irgi atsisakė.

Maždaug prieš metus Užsienio reikalų ministerijos vadovu tapęs S. Gabrielis buvo vienas populiariausių politikų Vokietijoje.

A. Merkel atkurtos konservatorių ir SPD „didžiosios koalicijos“ vyriausybės vadove turėtų būti formaliai perrinkta ateinantį trečiadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt