Pasaulyje

2018.03.07 16:47

Maskva apie savo buvusio šnipo apnuodijimą: tiražuojami išsigalvojimai

Didžiosios Britanijos nepaprastųjų situacijų kabinetas „Kobra“ susirinko į posėdį aptarti buvusio dvigubo agento nunuodijimo Solsberio mieste. Vidaus reikalų ministrė vadovavo pasitarimui po kritikos bangos, kad Rusijos smogikai netrukdomi veikia Didžiojoje Britanijoje, nes Londonas bijo konfrontacijos su Maskva.

Pernai žiniasklaida skelbė, kad po garsiausios žmogžudystės – Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo radioaktyviuoju poloniu 2006-aisiais – šalyje mirė 14 Rusijos režimo priešų. Dėl visų žūčių Amerikos žvalgyba kaltina Rusiją, bet pačios Britanijos policija visas pripažino nesmurtinėmis mirtimis.

Sergejus Skripalis, su dukra rasti susmukę ant suoliuko, praleido trečią parą ligoninėje, bet medikai cituojami, kad jo būklė itin prasta. Spauda spėja, kad nusikaltimui galėjo būti panaudotas talis. 

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos karininkas suimtas 2004-aisiais už šnipinėjimą britų žvalgybai bet 2010-aisiais išmainytas į Rusijos šnipus. 

Maskva į Londono kaltinimus atsakė piktai.

„Kas įvyko su Skripaliu Vakarų žiniasklaidos erdvėje, iškart imta naudoti antirusiškai kampanija. Dar iki padėties išaiškinimo tiražuojami išsigalvojimai. Dar daugiau, šioje kampanijoje akivaizdžiai matyti surežisuotas darbas. Sąžiningai kalbant, sunku pateikti kitokį vertinimą kaip provokacinių ančių, skirtų mūsų šalių santykiams apsunkinti“, – kalbėjo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova.