Pasaulyje

2018.03.07 10:13

Seulas: dar per anksti optimistiškai nusiteikti Šiaurės Korėjos atžvilgiu

ELTA 2018.03.07 10:13

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas trečiadienį teigė, kad dar „per anksti optimistiškai nusiteikti“ dėl Šiaurės Korėjos pasiūlymo su Jungtinėmis Valstijomis aptarti Pchenjano denuklearizaciją.

„Tai – dar tik pati pradžia“, – šalies politinių partijų lyderiams sakė Moon Jae-inas po to, kai po istorinio vizito Pchenjane grįžę jo pasiuntiniai pranešė apie tokį Kim Jong-uno pasiūlymą.

Be to, Pietų Korėjos prezidentas paneigė sklindančius įtarimus, kad mainais į Pchenjano sutikimą dalyvauti derybose buvo sudarytas slaptas sandoris.

„Su Šiaurės Korėja nebuvo jokio slapto susitarimo“, – nedidelės opozicijos partijos „Bareunmirae“ atstovas citavo Moon Jae-iną.

„Nebus nieko panašaus į dovanas Šiaurės Korėjai“, – pridūrė Pietų Korėjos prezidentas.

Pietų Korėjos vadovas pabrėžė artimo bendradarbiavimo su JAV, užtikrinančiomis šalies saugumą, svarbą: „Manau, kad derybos dėl denuklearizacijos bus įmanomos tik tuo atveju, jei Pietų Korėja ir JAV laikysis bendros pozicijos“.

Be kita ko, Moon Jae-inas patikino, kad vien dėl atsinaujinusio abiejų Korėjų dialogo sankcijos arba spaudimas Pchenjanui nebus panaikinti arba sušvelninti.

„Norint pasiekti taikos, abiejų Korėjų derybų nepakaks“, – pridūrė jis.