Pasaulyje

2018.03.07 07:21

JT Saugumo Taryba šaukia skubų posėdį dėl Sirijos

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienį renkasi į skubų posėdį. Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos prašymu posėdis šaukiamas padėčiai Sirijoje aptarti, nes ten nesilaikoma 30-ties dienų paliaubų.

Prieš dešimt dienų Saugumo Taryba vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria reikalauta 30-iai dienų nutraukti karo veiksmus, kad būtų galima nugabenti humanitarinės pagalbos krovinių ir evakuoti sužeistuosius. Pirmadienį Rytų Gutą pasiekė pirma pagalbos vilkstinė, bet jos misija buvo nutraukta dėl aviacijos smūgių.

„Ugnis nenutraukta. Karo lėktuvai aktyvūs ... Šiandien daugiau nei aštuoniolika kartų buvome apšaudyti iš oro. Net jei pagalbos konvojai važiuotų kasdien, to neužtektų - 400 tūkstančių žmonių čia įkalinti. Vienintelis sprendimas – sugriauti Rytų Gutos sienas“, – teigia „Baltųjų šalmų“ aktyvistas Firas Abdullah.

Artilerijos ir raketų ugnis bei aktyvūs susirėmimai šiame paskutiniame svarbiame sukilėlių anklave, šalia sostinės Damasko, nuo vasario vidurio pareikalavo šimtų gyvybių ir nusiaubė gyvenamuosius rajonus. Nors Rusija ir palaikė rezoliuciją dėl paliaubų, Sirijos režimą palaikančios jos pajėgos kartu su režimo pajėgomis ir toliau apšaudo sukilėlių kontroliuojamą Rytų Gutos anklavą. 

Nepriklausomų stebėtojų duomenimis, nuo puolimo pradžios jau žuvo maždaug 800 žmonių, tarp kurių mažiausiai 180 vaikų.

Daugiau apie tai – Valdonės Rudenkienės reportaže.