Pasaulyje

2018.03.06 16:53

Seulas: balandį susitiks Šiaurės ir Pietų Korėjų vadovai

ELTA 2018.03.06 16:53

Ateinantį mėnesį Šiaurės ir Pietų Korėjų pasienyje bus surengtas šių šalių vadovų susitikimas, po vizito Pchenjane, kur susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-unu, pranešė Seulo įgaliotinis.  

„Šiaurės ir Pietų Korėjos balandžio pabaigoje Panmundžome surengs trečią aukščiausio lygio susitikimą“, – sakė Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Chung Eui-yongas, nurodydamas į demilitarizuotoje pusiasalio zonoje įsikūrusį kaimelį.

Jei šis susitikimas įvyks, tai bus trečiasis istorijoje abiejų Korėjų lyderių susitikimas. Teoriškai abi šalys tebekariauja, nes 1950–1953 metais vykęs Korėjos karas baigėsi ne pasirašant taikos sutartį, o paskelbiant paliaubas.

Ankstesnieji Šiaurės ir Pietų Korėjų lyderių susitikimai įvyko 2000 ir 2007 metais, kai Pietų Korėjai atitinkamai vadovavo Kim Dae-jungas ir Roh Moo-hyunas, abu pasisakę už dialogą su Pchenjanu.

Jie abu susitiko su Kim Jong-uno tėvu Kim Jong-ilu.

Abi Korėjos taip pat susitarė sukurti karštąją telefono liniją, skirtą abiejų šalių vadovams. Ji esą turėtų padėti „sumažinti karinę įtampą ir glaudžiau bendradarbiauti“, antradienį sakė Chung Eui-yongas.

Lyderiai pirmą kartą pasikalbės telefonu prieš planuojamą jųdviejų susitikimą.

Be kita ko, skelbiama, kad Šiaurės Korėja pažadėjo, jog tol, kol vyks dialogas, ji įšaldys savo branduolinę ir raketų bandymų programas.