Pasaulyje

2018.03.06 11:18

JT: Mianmaro rohinjų etninis valymas tęsiasi

ELTA 2018.03.06 11:18

Mianmaras Rachinų valstijoje ir toliau tęsia rohinjų mažumos „etninį valymą“, antradienį teigė Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių įgaliotinis. Tai jis pareiškė praėjus pusmečiui nuo karinės kampanijos, paskatinusios masinį šios musulmonų mažumos pasitraukimą iš Mianmaro, pradžios.

Nuo smurto proveržio pradžios rugpjūčio mėnesį iš Mianmaro į kaimyninį Bangladešą pabėgo apie 700 tūkst. rohinjų. Pabėgėliai pasakojo apie Mianmare matytas žudynes, prievartavimus ir padeginėjimus, kuriuos vykdė kariai bei civilių patrulių gaujos.

Nors didžioji dalis šių pabėgėlių iš Mianmaro pasitraukė pernai, iki šiol šalį kas savaitę palieka po kelis šimtus rohinjų mažumos atstovų.

„Mianmare tęsiasi rohinjų etninis valymas. Nemanau, kad iš to, ką mačiau ir girdėjau Koks Bazare, galima daryti kitokią išvadą“, – po pokalbio su neseniai į Bangladešą atvykusiais rohinjų pabėgėliais sakė JT generalinio sekretoriaus specialusis atstovas žmogaus teisių klausimais Andrew Gilmouras.

„Pasikeitė smurto pobūdis: nuo tūžmingo kraujo liejimo ir masinių prievartavimų pernai pereita prie ne tokios intensyvios teroro ir sąmoningo marinimo badu kampanijos, kuria, atrodo, siekiama priversti likusius rohinjus palikti namus ir pasitraukti į Bangladešą“, – teigiama A. Gilmouro pareiškime ir priduriama, kad nauji pabėgėliai į Bangladešą atvyksta iš Rachinų valstijos gilumoje esančių miestelių.