Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.05 20:25

Iranas: vienintelis būdas baigti Sirijos karą – remti vyriausybę

ELTA 2018.03.05 20:25

Po susitikimo su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu-Yvesu Le Drianu Irano prezidentas Hassanas Rouhanis pirmadienį sakė, kad vienintelis būdas baigti konfliktą Sirijoje – remti Sirijos vyriausybę.

Iranas yra pagrindinis Sirijos prezidento Basharo al-Assado sąjungininkas, aprūpinantis patarėjais kariniais klausimais ir suburiantis „savanorius“ kovotojus.

H. Rouhanio teigimu, Prancūzijos ir Irano prioritetai Sirijoje yra tokie patys - išvaduoti šalį nuo terorizmo ir padėti Sirijos žmonėms. Tačiau Prancūzija griežtai paprieštaravo šiuo metu Sirijos pajėgų vykdomam bombardavimui Rytų Gutos anklave.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras reporteriams sakė, kad Irano pareigūnai kalbėjo apie „didžiulį jų susirūpinimą dėl humanitarinės padėties Sirijoje ir jų troškimo, kad šiai katastrofai būtų padarytas galas“.

Be kita ko, sekmadienį vykusio pokalbio telefonu metu Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ragino H. Rouhanį daryti „reikiamą spaudimą“ savo sąjungininkei Sirijai, kad ši stabdytų „beatodairiškus išpuolius“ sukilėlių kontroliuojamame Rytų Gutos anklave.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi