Pasaulyje

2018.03.05 14:39

Italijos rinkimuose pirmauja centro dešiniųjų aljansas

BNS2018.03.05 14:39

Italijoje po sekmadienį vykusių visuotinių rinkimų pirmauja centro dešiniųjų aljansas, turintis maždaug 37 proc. balsų, antroje vietoje yra euroskeptiškas Penkių žvaigždučių judėjimas „Movimento Cinque Stelle“ (M5S) su maždaug 31 proc. balsų, o trečia – centro kairioji koalicija su 23 proc. balsų, rodo pirmadienį Vidaus reikalų ministerijos paskelbti preliminarūs rezultatai.

Preliminariems rezultatams patvirtinus prognozes, kad nė vienai partijai ar koalicijai nepavyks užsitikrinti tvirtos daugumos, jau aišku, kad derybos dėl naujos vyriausybės, kuri galėtų laimėti balsavimą dėl pasitikėjimo parlamente, bus ilgos ir sudėtingos.

Preliminarūs rezultatai rodo, kad Matteo Salvini vadovaujama kraštutinių dešiniųjų antiimigracinė ir euroskeptiška „Lega Nord“ („Šiaurės lyga“) lenkia ekspremjero Silvio Berlusconi „Forza Italia“ („Pirmyn, Italija!“).

Paskelbtais duomenimis, „Lega Nord“ turi apie 18 proc. balsų, „Forza Italia“ – mažiau nei 14 procentų.

Šie rezultatai patvirtina ilgą laiką Italijos politikoje dominavusių dviejų didžiųjų politinių jėgų – „Forza Italia“ ir centro kairiųjų – pralaimėjimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.