Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Portugalijoje vyksta visuotinis streikas prieš vyriausybės taupymo programą

ELTA2015.09.08 13:45

Skolose skęstančioje Portugalijoje ketvirtadienį vyksta vienos dienos visuotinis streikas prieš centro dešiniosios vyriausybės taupymo programą.

Skolose skęstančioje Portugalijoje ketvirtadienį vyksta vienos dienos visuotinis streikas prieš centro dešiniosios vyriausybės taupymo programą.

Žiniasklaida praneša, kad portugalai – ypač valstybės tarnautojai – aktyviai dalyvauja streike.

Vyriausybė, per dvejus metus sunaikinusi 300 tūkst. darbo vietų, bus susilpninta, sakė CGTP profsąjungos vadovas Armenio Carlosas. Tai yra tik ketvirtas bendras abiejų svarbiausių šalies profsąjungų – CGTP ir UGT – streikas nuo Gvazdikų revoliucijos 1974-aisiais, tačiau jau antras prieš ministrą pirmininką Pedro Passosą Coelho.

Visoje šalyje be streiko planuojamos ir demonstracijos. Profsąjungos reikalauja naujų rinkimų ir naujos ekonominės bei socialinės politikos.

Sostinėje Lisabonoje ketvirtadienį nekursavo įprasti bei metro traukiniai, neplaukė keltai, nevažiavo dauguma autobusų. Valstybinė oro bendrovė TAP paskelbė, kad gali sutrikti ir lėktuvų skrydžiai.

Žiniasklaidos teigimu, taip pat streikuoja šiukšliavežiai ir pašto skyrių darbuotojai. Streikas aiškiai juntamas ligoninėse, universitetuose ir mokyklose.

Mainais už 2011-aisiais suteiktą 78 mlrd. eurų paramą Portugalija tarptautiniams kreditoriams įsipareigojo vykdyti griežtą taupymo kursą. Nedarbas šalyje šiuo metu siekia rekordinį 18 proc. lygį.