Pasaulyje

2018.03.03 15:38

Slovakija paleido dėl žurnalisto J. Kuciako nužudymo sulaikytus įtariamuosius

BNS 2018.03.03 15:38

Slovakijos policija šeštadienį pranešė paleidusi visus septynis italų verslininkus, minimus skandalingame žurnalistiniame tyrime dėl įtariamų aukšto rango politikų korupcinių ryšių su Italijos mafija, parengtame praeitą savaitę nužudyto reporterio Jano Kuciako ir paskelbtame po jo mirties.

„Tyrėjas per įstatymų jam suteiktą laikotarpį (48 valandas) patikrino faktus, reikalingus kaltinimams iškelti. Po 48 valandų sulaikytieji buvo paleisti“, – sakoma policijos pranešime.

Slovakijos policija ketvirtadienį pranešė sulaikiusi kelis italų verslininkus, kuriuos J. Kuciakas minėjo kaip palaikančius ryšius su mafija skandalingame tiriamajame straipsnyje apie įtariamą aukšto rango pareigūnų korupciją.

„Galiu patvirtinti, kad šie reidai ir sulaikymai vykdomi keliose vietose“, – žurnalistams sakė policijos vadas Tiboras Gasparas. Jis pridūrė, kad per reidus šalies rytuose esančioje Michalovcėje sulaikyti žmonės yra asmenys, kuriuos J. Kuciakas susiejo su „italų pėdsaku“.

Slovakų žiniasklaida nurodė, kad tarp sulaikytųjų yra verslininkas, kelių kompanijų savininkas Antonino Vadala ir keli giminaičiai, kuriuos J. Kuciakas susiejo su liūdnai pagarsėjusiu Italijos nusikaltėlių sindikatu „Ndrangeta“ ('Ndrangheta) ir Slovakijos vyriausybe.

27 metų J. Kuciako ir jo bendraamžės sužadėtinės Martinos Kušnirovos kūnai buvo aptikti sekmadienį vakare poros namuose Velka Mačos mieste, esančiame už 65 km į rytus nuo sostinės Bratislavos. Po šios tragedijos šalyje ir užsienyje sunerimta dėl žiniasklaidos laisvės ir korupcijos lygio Slovakijoje.

Žurnalistas dirbo naujienų portale Aktuality.sk, priklausančiame Vokietijos žiniasklaidos milžinei „Axel Springer“ ir Šveicarijos žiniasklaidos grupei „Ringier“.

J. Kuciako straipsnyje, kurį po jo mirties, trečiadienį, publikavo Aktuality.sk, daugiausiai dėmesio skiriama sukčiavimo atvejams, esą susijusiems su A. Vadala. Straipsnyje teigiama, kad šis verslininkas buvo susijęs su Slovakijos premjero Roberto Fico aplinka.

Artima R. Fico padėjėja Maria Troskova buvo priversta pasitraukti, J. Kuciakui pareiškus, kad ji turėjo ryšių su A. Vadala.