Pasaulyje

2018.03.03 11:33

2017 m. Vokietijoje pranešta apie 950 išpuolių prieš musulmonus ir mečetes

ELTA 2018.03.03 11:33

Vokietijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis 2017 m. šalyje užregistruota mažiausiai 950 išpuolių prieš musulmonus ir musulmonų organizacijas, remdamasi laikraščiu „Neue Osnabruecker Zeitung“ pranešė naujienų agentūra dpa.

Per išpuolius, kurių didžiąją dalį įvykdė kraštutiniai dešinieji, nukentėjo bent 33 žmonės. Duomenys apie tai buvo pateikti paprašius Vokietijos Kairiųjų partijai (Die Linke).

Beveik 60 incidentų buvo susiję su atakomis prieš mečetes ir musulmonų organizacijas, pavyzdžiui, pastatų sienos buvo ištepamos kiaulių krauju.

Vokietijos valdžia informaciją apie išpuolius prieš musulmonus pradėjo rinkti tik nuo praėjusių metų pradžios, todėl duomenų negalima palyginti su 2016 m.

Buvo registruojama informacija apie smurto prieš musulmonus kurstymą, grasinančių laiškų siuntimą, galvos apdangalus dėvinčių moterų užpuolimą ir nacistinius užrašus ant mečečių ir kitų pastatų.

Centrinės musulmonų tarybos Vokietijoje pirmininkas Aimanas Mazyekas laikraščiui sakė, kad tikriausiai pranešta ne apie visus išpuolius prieš musulmonus.