Pasaulyje

2018.03.02 16:59

Suimtas su skandalu dėl kokaino Rusijos ambasadoje Argentinoje siejamas rusas

BNS 2018.03.02 16:59

Vokietijos policija penktadienį paskelbė areštavusi Andrejų Kovalčuką, sąmokslo gabenti kokainą į Rusiją per jos ambasadą Argentinoje įtariamą organizatorių.

„Berlyno pajėgos areštavo p. Kovalčuką. Jis dabar sulaikytas policijos“, – sakė atstovas.

Berlyno prokuratūra nurodė, kad šis 49 metų Rusijos pilietis buvo sulaikytas atliekant Maskvos inicijuotą tarptautinį tyrimą.

„Įtarimai: nusikalstamos organizacijos įkūrimas, siekiant kontrabanda gabenti kokainą iš Argentinos į Rusiją“, – sakoma prokurorų „Twitter“ žinutėje.

Argentinos policija praėjusią savaitę pranešė, kad Rusijos ambasados Buenos Airėse mokykloje aptiko beveik 400 kg kokaino ir areštavo kelis narkotikų prekyba užsiimančios gaujos narius.

Argentinos saugumo ministrė Patricia Bullrich sakė, kad narkotikai buvo aptikti ambasados priestate, o radinio vertė juodojoje rinkoje siekia maždaug 62 mln. JAV dolerių (50 mln. eurų).

„Narkotikų prekeivių gauja mėgino per Rusijos ambasados diplomatinių kurjerių tarnybą“ nugabenti narkotikus į Europą, sakė ministrė.

Pasak jos, Rusijos ir Argentinos policija nusprendė surengti operaciją, kai Rusijos ambasadorius 2016 metų gruodį informavo pareigūnus apie rastus narkotikus.

„Kokainas buvo pakeistas miltais, o 16-oje krepšių su narkotikais buvo paslėpti sekimo prietaisai“, – sakė P. Bullrich ir pridūrė, kad per bendrą operaciją buvo sulaikyti iš viso penki įtariamieji – du Argentinoje ir dar trys Rusijoje.

Pasak ministrės, „itin grynas“ kokainas turėjo būti nugabentas į Rusiją ir galbūt Vokietiją, kur gyvena įtarimas šios gaujos vadeiva.

Tyrėjai mano, kad konfiskuotas kokainas į Argentiną atkeliavo iš Kolumbijos arba Peru.