Pasaulyje

2018.03.01 16:00

M. Le Pen pateikti kaltinimai dėl „Twitter“ žinučių apie IS

BNS2018.03.01 16:00

Prancūzų kraštutinių dešiniųjų lyderei Marine Le Pen ketvirtadienį buvo pateikti kaltinimai dėl socialiniame tinkle „Twitter“ politikės paskelbtų džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) padarytų žiaurių nusikaltimų nuotraukų, pranešė prokurorai.

Kaltinimus M. Le Pen pateikė teisėjas iš Nantero miesto, esančio netoli Paryžiaus.

Lapkritį Prancūzijos Nacionalinė Asamblėja panaikino kraštutinių dešiniųjų lyderės teisinę neliečiamybę.

2015 metais tviteryje M. Le Pen paskelbė tris nuotraukas, kuriose buvo matomi IS nužudyto JAV žurnalisto Jameso Foley palaikai nupjauta galva.

Prie socialiniame tinkle paskelbtų nuotraukų buvo prirašyta „Tai yra „Daesh“ (arabiškas „Islamo valstybės“ pavadinimas). Nuotraukose matomas kruvinas J. Foley kūnas su nukirsta galva, padegtas vyras bei tanko traiškoma auka.

Laisvai samdomas JAV žurnalistas J. Foley buvo pagrobtas Sirijoje 2012 metais. Džihadistai jį nužudė 2014 metų rugpjūtį.

Sūnų praradę Johnas ir Diane Foley sakė norėję, kad tos nuotraukos būtų pašalintos nedelsiant, ir kaltino politikę, kad ši pasinaudojo „gėdingai necenzūruota“ nuotrauka politinei naudai.

Kiek vėliau Nacionalinio Fronto (FN) lyderė ištrynė to amerikiečio nuotrauką ir tvirtino nežinojusi, kas buvo pavaizduotas toje fotografijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt