Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.28 16:13

Th. May: JK nesutinka su ES pasiūlytu išstojimo projektu

ELTA 2018.02.28 16:13

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May trečiadienį atmetė Europos Sąjungos (ES) vyriausiojo „Brexit“ derybininko Michelio Barnier pristatytą susitarimo dėl išstojimo projektą ir įspėjo, kad Didžioji Britanija niekada neleis Bendrijai „pakirsti“ jos vientisumo.

„Jei būtų įgyvendintas, šis teisinio teksto projektas pakirstų JK bendrąją rinką ir sukeltų grėsmę JK konstituciniam vientisumui, sukurdamas reguliuojamą muitų sieną Airijos jūroje. Nė vienas JK premjeras negalėtų tam pritarti“, – Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmuose sakė ji.

Pristatydamas susitarimo dėl išstojimo projektą, M. Barnier paskelbė Bendrijos poziciją, kad JK valdoma Šiaurės Airija po „Brexit“ galėtų likti muitų sąjungoje su Briuseliu.

Susitarimo projekte teigiama, kad šalims nesusitarus dėl jokio kito plano, būtų sukurta „bendroji erdvė, į kurią įeitų Bendrija ir Šiaurės Airija, valdoma Jungtinės Karalystės“.

„Bendroji erdvė reikštų erdvę be vidaus sienų, kurioje būtų užtikrintas laisvas prekių judėjimas bei Šiaurės ir Pietų (Airijų) bendradarbiavimas“, – teigiama projekte.

Londonas atmeta bet kokias priemones, kurios tarp Šiaurės Airijos ir likusios JK dalies sukurtų muitų sieną. Tačiau M. Barnier patikino Didžiąją Britaniją, kad šis planas nekelia grėsmės šalies suverenumui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi