Pasaulyje

2018.02.28 00:03

Šiaurės Korėja teigia, kad jai taikomos sankcijos niekada nesuveiks

ELTA 2018.02.28 00:03

Antradienį Šiaurės Korėjos atstovas Jungtinių Tautų (JT) nusiginklavimo forume pareiškė, kad dėl branduolinės programos šaliai įvestos sankcijos niekada neduos norimo rezultato, ir toliau rodė priešiškumą prezidento Donaldo Trumpo „maksimalaus spaudimo“ kampanijai.  

„JAV turėtų žinoti, kad sankcijos ir spaudimas niekada neišgąsdins Šiaurės Korėjos ir niekada neveiks“, – sakė Pchenjano pasiuntinys Han Tae Songas Ženevoje vykusioje JT Nusiginklavimo konferencijoje.

Šiuos komentarus jis išsakė praėjus kelioms dienoms po to, kai D. Trumpas pristatė, kaip pats teigė, „griežčiausias kada nors (Šiaurės Korėjai) taikytas sankcijas“.

Toks teiginys gali atrodyti perdėtas, turint omenyje anksčiau Pchenjanui Vašingtono taikytas griežtas priemones, tačiau JAV prezidento administracija patvirtino, kad naujosios sankcijos palies praktiškai visus Šiaurės Korėjos šiuo metu naudojamus laivus.

„Jei JAV ignoruos nuoširdžias mūsų pastangas pagerinti abiejų Korėjų santykius (...) ir vietoje to teiks pirmenybę provokacijoms ir konfrontacijai, Šiaurės Korėja neabejotinai į tai atsakys“, – įspėjo Han Tae Songas.