Pasaulyje

2018.02.27 19:01

Vokietija: labdaros organizacija atsisakė maitinti migrantus

ELTA 2018.02.27 19:01

Vokietijos labdaros organizacija „Essener Tafel“, teikianti pagalbą neturtingiems žmonėms Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės Eseno mieste, laikinai nutraukė tų, kurie nėra šalies piliečiai, nemokamą maitinimą.

Kaip praneša BBC, kanclerė Angela Merkel kritikavo šį organizacijos sprendimą.

Pasak „Essener Tafel“ atstovų, jie padeda maždaug 16-kai tūkstančių varguolių Esene. Beturčiams dalijami produktai, kurių tinkamumo laikas baigiasi ir kurie pagal prekybos centrų taisykles turi būti sunaikinti.

Bet pastaraisiais metais užsieniečių skaičius tarp nemokamo maisto gavėjų išaugo iki 75 procentų.

„Essener Tafel“ vadovas Jorgas Sartoras pareiškė, jog šis sprendimas nesusijęs su ksenofobija. Organizacija tiesiog siekia atkurti teisingumą – padaugėjus migrantų tarp nemokamų produktų gavėjų, daug vienišų motinų ir pagyvenusių moterų nebeateina į pagalbos punktus.

BBC primena, kad 2015–2016 metais, kai migracijos krizė įgavo didžiausią mastą, į Vokietiją iš Sirijos, Irako, Afganistano ir kitų šalių atvyko apie 1,2 milijono žmonių.

Vokietijos nacionalinės migracijos agentūros duomenimis, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė gavo apie 19,9 procento visų atvykėlių prašymų suteikti prieglobstį. Tai – aukščiausias rodiklis tarp visų federalinių žemių.