Pasaulyje

2018.02.27 13:37

Prie Ukrainos Rados – susirėmimai

DELFI.lt 2018.02.27 13:37

Skelbiama apie prie Ukrainos Aukščiausiosios Rados tarp protesto akcijos dalyvių ir teisėsaugos pareigūnų prasidėjusius susirėmimus, praneša inforesist.org. Protestuotojai siejami su buvusiu Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu.

Remiantis vietos žiniasklaida, protesto dalyviai į teisėsaugos pareigūnus mėto fejerverkus ir kitus savadarbius sprogmenis bei viską, ką randa po ranka.

Pranešama apie Aukščiausiosios Rados pastate juntamą degėsių kvapą.

Policijos pareigūnai ir apsaugos darbuotojai bando nustumti protesto dalyvius toliau nuo metalinių parlamento rūmų užtvarų. Žmonės nepasiduoda, tačiau savas pozicijas jiems išlaikyti labai sunku. Jau turima informacijos apie per susirėmimus nukentėjusius žmones.

Parlamentaras Antonas Geraščenka teigia turįs informacijos apie nukentėjusius teisėsaugos pareigūnus ir sulaikytuosius „nusikalstamo“ judėjimo „Naujų jėgų judėjimas“ narius.

„Štai ką tik prie Aukščiausiosios Rados nusikalstama Saakašvilio organizacija „Naujų jėgų judėjimas“ surengė provokaciją. Mus bandė padegti. Policijai bebandant tam sutrukdyti, į pareigūnus ėmė skraidyti akmenys. Du policijos pareigūnai prieš 15 minučių buvo sužeisti, vienam lūžo kaklo slankstelis“, – iš Rados tribūnos kalbėjo deputatas.

Jis protesto dalyvių veiksmus įvertino kaip provokaciją ir neatmetė galimybės, kad už visa tai atsakinga Rusijos Federacija.

„Devyni žmonės, įvykdę šią provokaciją, neatmetu tokios galimybės, tai daro už rusų pinigus, jie buvo sulaikyti ir privalės atsakyti prieš teismą“, – pridūrė A. Geraščenka.