Pasaulyje

2018.02.26 16:52

J. Corbynas ragina po „Brexit“ sukurti naują JK ir ES muitų sąjungą

Didžiosios Britanijos opozicinių leiboristų lyderis pasakys kalbą, kurioje pristatys pakeistą poziciją dėl santykių su Europos Sąjunga po „Brexit“.

Šis jo pasiūlymas žymi didelį politikos pasikeitimą, galintį priversti ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybę keisti kursą.

„Leiboristai sieks derėtis dėl naujos visapusiškos  JK ir ES muitų sąjungos, kad nebūtų tarifų su Europa ir ... būtų išvengta poreikio (turėti) stiprią sieną Šiaurės Airijoje“, – sakė leiboristų lyderis.

Pateikdamas integruotų tiekimo grandinių automobilių industrijoje pavyzdį, J. Corbynas sakydamas didelio dėmesio sulaukusią kalbą pažymėjo, kad Britanijai „nėra prasmės“ atsukti nugarą „prekybos taisyklėms be tarifų“.

„Taip pat aiškiai sakome, kad naujos JK muitų sąjungos su ES pasirinkimas turės užtikrinti ... JK žodį būsimuose prekybos susitarimuose“, – sakė J. Corbynas. Kalbą jis pasakė Koventryje centrinėje Anglijoje.

„Naujas muitų susitarimas priklausys nuo Britanijos sugebėjimo derėtis... dėl naujų prekybos sutarčių, atitinkančių mūsų nacionalinius interesus“, – sakė jis.

Tačiau J. Corbynas taip pat perspėjo, kad laisvosios prekybos susitarimai su Kinija ar Jungtinėmis Valstijomis nekompensuos prekybos su ES praradimo.

„Brexit“ yra tai, ką iš jo drauge padarome“, – sakė jis ir pridūrė: „Leiboristų prioritetas yra gauti geriausią „Brexit“ susitarimą dėl darbo vietų ir pragyvenimo standartų.“

Vis daugiau leiboristų siekia sustabdyti Th. May, kuri atmeta galimybę likti bendrojoje rinkoje ar bent Muitų sąjungoje. Kairieji laukia, kol jos vyriausybė žlugs, bet bijo, kad jos griežtumas pridarys tiek žalos, kad atėję į valdžią jie negalės vykdyti žadamų reformų.