Pasaulyje

2018.02.26 14:33

Sibiro šalčių banga sukėlė chaosą nuo Balkanų iki Prancūzijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.26 14:33

Pietų Europa pasitinka Sibiro šalčių bangą, kuri jau nusinešė kelias gyvybes ir sukėlė transporto chaosą nuo Balkanų iki Prancūzijos.

Kroatijoje, nepratusioje prie tokių pūgų, teko pasitelkti kariuomenę sniegui valyti. Austrija ir pietinė Vokietija rengiasi daugiau kaip 20 laipsnių šalčiams, kurie ištinka maždaug kartą per 10 metų. Tai ne ką šilčiau negu pačioje Rusijoje, iš kur keliauja anticiklonas, pramintas „Burane“ ir „žvėrimi iš rytų“.

Bukarešte uždaryti darželiai, mokyklos ir universitetai, meras ragina naudotis visuomeniniu transportu. Daug automobilių įstrigo dėl gausaus snygio ir smarkaus pustymo.

Italijoje atšauktos futbolo rungtynės, šalčiai keliauja į seniai jų nemačiusius pietus.

Romoje per naktį prisnigo daugiausiai per šešerius metus – keturi centimetrai sniego. Net kunigai Vatikane leidosi į sniego gniūžčių mūšius Vatikano Šventojo Petro aikštėje. Šiaip jau maldai skiriamą laiką Grigaliaus universiteto klausytojai praleido džiaugdamiesi žiema, kurią atnešė anticiklonas iš Sibiro.

Kitur Romoje buvo taip pat gražu, bet ne taip linksma. Merė uždarė mokyklas, neveikė kai kurios metro stotys, o nepratę prie tokių sąlygų vairuotojai į gatves nevažiavo, tuo labiau, kad ir kelininkai su tokia pūga nesusidorojo ir teko į pagalbą kviestis karius.

Didžiausiame oro uoste veikė tik vienas iš trijų takų, o antrajame pagal dydį bendrovė „Ryanair“ atšaukė visus skrydžius.

Dėl Viduržemio jūros klimato ir netoliese esančios jūros 6 laipsnių šaltis Italijos sostinėje yra labai retas.

Tuo metu Šiaurės ašigalyje kur kas šilčiau – pavyzdžiui, šiaurės Grenlandijoje temperatūra jau kelintą kartą per vasarį pakilo aukščiau nulio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.